CryptoTab- начин да се заработи BitCoin додека е уклучен Browser

Член од
21 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Поздрав дечки :)

Пред некој ден ја пронајдов (CryptoTab) екстензија која може да се инсталира на Google Chrome и на Mozilla https://getcryptotab.com
Ектензијава работи како мајнер која го користи дел од процесорот (по ваш избор колкав дел од процесорот).
Исто така секој реферал носи заработка.
Нема некоја заработка бар засега ама ништо не се губи ако ако се уклучи да работи во позадина. По некое време можда ке значии нешто.
Еве неколку слики 1.png 2.png 3.png
 
Последно уредено од модератор:

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Се губи и тоа: струја, брзина за останати процеси, време, ...
Bad idea.;)
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Се губи и тоа: струја, брзина за останати процеси, време, ...
Bad idea.;)
se gubi samo struja vo zavisnost na kolku go podesis prcesorot. Eve jas na 10% odprilika go imam i to znaci deka ako obicno mi trosi 1kw na sat vaka ke trosi 1.1kw na sat so mene nisto ne mi znaci. Brzina i vreme za drugve procesi ne gledam jas razlika bar kaj mene.

;););)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
se gubi samo struja vo zavisnost na kolku go podesis prcesorot. Eve jas na 10% odprilika go imam i to znaci deka ako obicno mi trosi 1kw na sat vaka ke trosi 1.1kw na sat so mene nisto ne mi znaci. Brzina i vreme za drugve procesi ne gledam jas razlika bar kaj mene.

;););)
1kw e pecka na struja. Jas probav 120w na laptopov 20H/s na najako ili 0.5 denari na cas struja a se zarabotuvaat 0.00000004 btc na cas ili pomalku od 0.01 cent USD/cas. :pos:
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
1kw e pecka na struja. Jas probav 120w na laptopov 20H/s na najako ili 0.5 denari na cas struja a se zarabotuvaat 0.00000004 btc na cas ili pomalku od 0.01 cent USD/cas. :pos:
Jas taka tropnav samo za razlikata vo potrosuvackata na strujata. Zborot mi bese deka nema da se zaprimeti pogolema potrosuvacka od obicno ako procesorot raboti na +5% dodeka sedis na internet.
Sega za sega ne vredi ova nisto posebno, ama po vreme mozi da skokni cenata na Bit i da znaci. Ko so se sluci porano za 0.01$ sega bi imale po 8500$ primer kazuvam
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Нормално дека неможеш да мајнаш БТЦ на лаптоп кога има 14TH ASIC машини :).
Да беше 2011 ќе беше друго колку повеќе машини има на мрежата толку повеќе тежината на мајнање се зголемува колку за преспектива мислам дека има неколку милијарди инвестирано во мајнин опрема низ цел свет а дневно БТЦ дава награди од 15милиони за мајнерите кој служат да ја направат мрежата децентрализирана (каде што никој нема контрола врз бтц и неможе да одлучува без консензус од останатите) и сигурна од Хакери зошто колку повеќе HASH се посветува на мајнање толку мрежата е посигурна и безбедна од напади.
За сите што мислат дека БТЦ е безвреден еве доказ, нема принтање пари како во фиат парите и секој бтц на долг рок ќе биде потешко да се мајна и неговиот supply ќе биде се помал.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Нормално дека неможеш да мајнаш БТЦ на лаптоп кога има 14TH ASIC машини :).
Да беше 2011 ќе беше друго колку повеќе машини има на мрежата толку повеќе тежината на мајнање се зголемува колку за преспектива мислам дека има неколку милијарди инвестирано во мајнин опрема низ цел свет а дневно БТЦ дава награди од 15милиони за мајнерите кој служат да ја направат мрежата децентрализирана (каде што никој нема контрола врз бтц и неможе да одлучува без консензус од останатите) и сигурна од Хакери зошто колку повеќе HASH се посветува на мајнање толку мрежата е посигурна и безбедна од напади.
За сите што мислат дека БТЦ е безвреден еве доказ, нема принтање пари како во фиат парите и секој бтц на долг рок ќе биде потешко да се мајна и неговиот supply ќе биде се помал.
Има нешто слично ваква за полесно мајнање на други АлтКоини? Мислам на Tab екстензија?
 
Член од
20 мај 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Продажба на биткоин и останати криптовалути. Заинтересирани?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Jas taka tropnav samo za razlikata vo potrosuvackata na strujata. Zborot mi bese deka nema da se zaprimeti pogolema potrosuvacka od obicno ako procesorot raboti na +5% dodeka sedis na internet.
Sega za sega ne vredi ova nisto posebno, ama po vreme mozi da skokni cenata na Bit i da znaci. Ko so se sluci porano za 0.01$ sega bi imale po 8500$ primer kazuvam
Купи си директно БТЦ не ти се исплати да мајнаш барем не со обичен десктоп или лаптоп. Купи за кеш и надевај се дека ќе расте цената тоа повеќе се исплати. Мајнинг со мојот лаптоп е загуба така пресметав. Амортизација на процесор и струја е 100пати поголема од вредност на БТЦ кој ќе го изкопаш.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Освен копање биткоини, овде имаш повеќе други понуди за онлајн заработка со кликање. Види го и мојот оглас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom