Counter Strike Source!

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Zdravo,pred nekolku dena eden drugar i jas probavme da ja instalirame CSS ama nikako nemozeme da ja pustime igrata,veruvam deka znaete sto e problemot deka treba HL2 da se instalira,HL2 ja pustam i ja igram a CSS nikako ne mozam (samo nesto ko server mi izlegvit i nisto drugo).
pls koj znae neka kaze kako
 
Член од
27 април 2006
Мислења
176
Поени од реакции
2
Друже прво ке влезеш во цд-то кантер.Во него има еден фајл хл2 мислам дека пишуваше, тој фајл ке го копираш на десктоп и преку него ке ја уклучиш кантер, претходно знаеш дека треба да ти е инсталирана кантер :).Кога ке го уклучиш фајлот може да не ја најде играта каде е инсталирана па ке кликнеш на "Browse" и ке одиш каде што ти е инсталирана играта и ке го уклучиш ехе.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
CD-to so go imam nemat nisto za instaliranje tuku samo mozam da ja kopiram igrata od CD-to
aj ke probam nesto ako moz da ja igram ke ti kupam kola :)
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
i emen mi zaebavase neso ali posle ja sobrav od eden drugar na USB i se si funkionirase top izglea na nekoj filovi sum stisnal cancel po greska
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Crazy P0Y0L напиша:
Zdravo,pred nekolku dena eden drugar i jas probavme da ja instalirame CSS ama nikako nemozeme da ja pustime igrata,veruvam deka znaete sto e problemot deka treba HL2 da se instalira,HL2 ja pustam i ja igram a CSS nikako ne mozam (samo nesto ko server mi izlegvit i nisto drugo).
pls koj znae neka kaze kako
Друже ја сакаш ЦЦС да ти ја пратам т.е ги имам сите валве игри вклучувајќи ја CCS, и CCSZ
Ако сака некој да му ја пратам нека ми пише пм ке му објаснам како и што треба да направи
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ej decki aj nekoj ako znae neka mi kaze non steam serveri za kanter
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
фала на сите ама темата е стара 1002 години хехе.
фала ви многу.
што се однесува до кантер страјк сорс (според мене) САКС
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Кој пач треба да го имам за да играм CCS online затоа што ми пишува "This server is using a newer protocol ( 7 ) than your client ( 5 )."
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
oki doki напиша:
Кој пач треба да го имам за да играм CCS online затоа што ми пишува "This server is using a newer protocol ( 7 ) than your client ( 5 )."

Abe igraj ti na infel i uzivaj....:vozbud:
 

Amon-_-

Rise Against
Член од
20 февруари 2007
Мислења
152
Поени од реакции
1
Joey напиша:
Ej decki aj nekoj ako znae neka mi kaze non steam serveri za kanter
cs.kajgana.com :tapp:
195.26.159.82:27015 MAX Public Arena 1
195.26.159.82:27016 MAX Public Arena 2
enjoy :pishtoldz
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
oki doki напиша:
Кој пач треба да го имам за да играм CCS online затоа што ми пишува "This server is using a newer protocol ( 7 ) than your client ( 5 )."
i kaj mene kazuva vaka so e rabotaa
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Amon-_- напиша:
cs.kajgana.com :tapp:
195.26.159.82:27015 MAX Public Arena 1
195.26.159.82:27016 MAX Public Arena 2
enjoy :pishtoldz
Na tie serveri ke imame mn lag ili se ke bide ok ? Zosto koga gi adnav gledam Latency 18 !! A nemozam da fatam mesto da go probam
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
85
Latency 18

abe ti nenormalen si , pa toa e extra
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
ej abe zemi si ja 1.6kata kanter sourceot e malce glupa
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
За СОРСОТ кантер треба да инсталирате пач 16 (patch v16) околу 230 МВ е голем...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom