Counter-Strike: Global Offensive

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Да :)
Кога е на 5 евра е џабе игра, ќе се оставиш од играње. Плус парите што си ги дал за да ја купиш ќе ги вратиш на Стим преку скинови и кутии што ќе добиваш. Ја од такви кутии и скинови собрав некои 8 евра минимум, мислам повеќе беа ама нека остане на осум затоа што сум сигурен. А ме кошташте 5 евра играта.
Чекај. Сакаш да ми кажеш дека можам и профит да напраам од играва? :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Чекај. Сакаш да ми кажеш дека можам и профит да напраам од играва? :D
Зависи колку играш и што играш, пример ако играш Casual потешко е да добиеш скинови и кутии пошто се повеќе играчи. Ја додека играв competetive се наполнив со скинови и сите ги продав после, ја купив Скајрим сега кога беше на sale.
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
Зависи колку играш и што играш, пример ако играш Casual потешко е да добиеш скинови и кутии пошто се повеќе играчи. Ја додека играв competetive се наполнив со скинови и сите ги продав после, ја купив Скајрим сега кога беше на sale.
Нема врска дали играш casual, competitive или друг мод, итеми добиваш секако... Иначе да можеш да ќариш добри ствари од cs go, Мене ми има дропнато m4a1 master piece ft, desert eagle hand cannon fn, famas styx fn, 2 cobblestone кутии и многу други скинови од по 5-6 евра (200-300евра се на се) Али главна ствар е играта.
 
H

HoT IcE

Гостин
Нема врска дали играш casual, competitive или друг мод, итеми добиваш секако... Иначе да можеш да ќариш добри ствари од cs go, Мене ми има дропнато m4a1 master piece ft, desert eagle hand cannon fn, famas styx fn, 2 cobblestone кутии и многу други скинови од по 5-6 евра (200-300евра се на се) Али главна ствар е играта.
Браво, ти си единствен случај од 100. Зато не ти верувам.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Ја пример верувам на причата оти знам луѓе (на сабредитот на цсго) шо им се има паѓано драгон лор, хот род и други ајтеми шо вредат две-три плати кај нас. :)
Сеа можда на дечкото лично му се немат паднат па сака со туѓи перја да се кити али како и да е, паѓат се ајтеми вредни $$$.
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Можам да потврдам лично и персонслно дека Kris е еден од нај среќните луѓе шо ги знам у кантеров уште dragon lore на дроп да му даде и со палка да го чексм пред маало. :)
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Неможам да нарачам. Ми појавува грешка кај ПејПалот кога ќе идам, дури и нов акаунт направив, се изнамачив за 50че.
А имам пари на картица не знам што е работа, ми пишува your bank didnt approve this transaction.
koja banka si ?
poso nekoi banki vo mk ne odobruvaat , treba da im se obratish na shalter[DOUBLEPOST=1450088416][/DOUBLEPOST]
Здраво дечки, има некој тука што игра Faceit premium/unlimited и е добар (глобал) ? Ќе climb-аме ladders заедно па ако се собереме 5 може и купови да играме. Пишете да ве аднам.
add me ne sum global od vcera poveke radi derank, ama add me :D
pred 4 dena vlegov solo, vo protivnickiot tim mi se padnaa klan Putin's Army..
mi go rape-naa gazo, seuste ne mozam da spijam navecer za kakov horor doziveav :D[DOUBLEPOST=1450088778][/DOUBLEPOST]
ne da ti ljubomoram ama, KO NEMA DA GI IZGUBISH ! :D
haha se salam bravo :D[DOUBLEPOST=1450089195][/DOUBLEPOST]@Kris_GT 502 mm won ? mge ?
 
Последно уредено:
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
koja banka si ?
poso nekoi banki vo mk ne odobruvaat , treba da im se obratish na shalter[DOUBLEPOST=1450088416][/DOUBLEPOST]
add me ne sum global od vcera poveke radi derank, ama add me :D
pred 4 dena vlegov solo, vo protivnickiot tim mi se padnaa klan Putin's Army..
mi go rape-naa gazo, seuste ne mozam da spijam navecer za kakov horor doziveav :D[DOUBLEPOST=1450088778][/DOUBLEPOST]
ne da ti ljubomoram ama, KO NEMA DA GI IZGUBISH ! :D
haha se salam bravo :D[DOUBLEPOST=1450089195][/DOUBLEPOST]@Kris_GT 502 mm won ? mge ?
@Терминаторо Ова е пред 1 година и јаче, иначе од овие работи само desert eagle hand cannon fn го имам изгубено на бет (околу 20-25 евра беше rip) сега имам преку 100евра вреден инвентори, 1500 mm won, 4000h и GE, порано играв многу на мапи што не се за competitive како office, dust, italy, assault, backalley... и не се замарав за ранкови...
 
Последно уредено:
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
@Терминаторо Ова е пред 1 година и јаче, иначе од овие работи само desert eagle hand cannon fn го имам изгубено на бет (околу 20-25 евра беше rip) сега имам преку 100евра вреден инвентори, 1500 mm won, 4000h и GE, порано играв многу на мапи што не се за competitive како office, dust, italy, assault, backalley... и не се замарав за ранкови...
nicee :D
mn na kluchevi imam parina dadeno, unazad 3 meseci negde..drop osven dick vo gazevo nisto drugo..
bloodhound mission, a i taka gledam ti padnal edniot drop, taka i se pogolemi sansite za drop.

posle toa mu se probav na cs go lottery , si go izgubiv siot innevntory (40e) sea sum so primitivnite haha :D
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
nicee :D
mn na kluchevi imam parina dadeno, unazad 3 meseci negde..drop osven dick vo gazevo nisto drugo..
bloodhound mission, a i taka gledam ti padnal edniot drop, taka i se pogolemi sansite za drop.

posle toa mu se probav na cs go lottery , si go izgubiv siot innevntory (40e) sea sum so primitivnite haha :D
Од отварање кутии Прва кутија што ја отворив ми даде ak redline ft кога вредеше 27евра на почетокот... ама не ја продадов ја задржав, после падна на 7-8евра. :cool:
 
H

HoT IcE

Гостин
Никад немам отворено кутија, а да почнам да отворам сите sand dune скинови ќе ги соберам.[DOUBLEPOST=1450109494][/DOUBLEPOST]Иначе трејдам ЛоЛ акаунт(ЕУНЕ) за скинови на CSGO. Ако има некој заинтересиран нека ме исконтактира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom