Counter-Strike: Global Offensive

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ептен ми прави мерак Competitive модот, кој се играм само 5 на 5, вкупно 30 рунди и на 15 се менуваат страни. Кантер баш како што треба и најважно, без читери.
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Ептен ми прави мерак Competitive модот, кој се играм само 5 на 5, вкупно 30 рунди и на 15 се менуваат страни. Кантер баш како што треба и најважно, без читери.
Па тоа им беше главната намера кога го правеа,да нема читери и багови како што имаше 1.6
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
аднете ме на стим mart11nbt да изиграме 5ка.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
150
Поени од реакции
38
ako pukate pukajte od zaebancija :D dzabe ke se jadete deka ke uspeete za pari i sl
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
150
Поени од реакции
38
nikoj ne spomna, jas bev gamer 7 godini na 1.6 imav so imav uspesi ( radi igranje cel den ) ne samo jas site so igraat cs imaat takva zelba . nemozes da go negiras toa .. retki se tie za for fun
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Ајде па глеам се собравме неколку души, деновиве да се испукаме поштено а ? ја сум Garowski патем :нинџ:.Баш заебано сите 5мина македонци ууффф.Она Русиштана мозоков ми го отекоа маме им еб*м
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
хаха да не ти кажувам кој сум јас пошо освен ентити никој друг незнаеш.Мислиш дека смао играњето е работата ? нема што да се дискутира со тебе.Се глеа почетник си и тоа што ти се ставило во глава односно ти го кажал си го сфатил здраво за готово. поздрав тепај си кантерче ;)
значи ги спомнаф Ентити дека само тие останаја да играат како тим од македонската CS сцена, послем то баш ти ги спомнаф да ги гледаш нивните интервјуа шо викаат дечките, очигледно ни ги имаш гледано ни ќе ги гледаш и појма немаш за шо се работи. Сеа да ти кажам вака 2-3 нешта за ова болдираното, како прво никогаш не сум се фалел и нема да се фалам колку време играм cs 1.5, 1.6 , како второ пак јадиш гомна за други и како трето имаше напишано ти нешто вака јас беф гејмер 7 години на 1.6 блабла, ако си бил гејмер(шо ти било само опсесија) ќе беше сега а и ќе бидеше во иднина. од пишаното се гледа дека си некој брич шо играл public сервери или на некој непросперитетни. зато си завршил со курот врака приморан да откажиш дека немаш шо да покажиш пред CS. Вакви како тебе трчај-лажи има еден куп.
За то шо викаш не знам други освен ентити, треба ли да ги спомнувам GlobalChallengers, impresiveQuality (од Битола), пред формирањето на ентити имаше SimpleX, итн. еве ти така нешто за утеха.
Мислиш дека смао играњето е работата ?
епа и за ова ќе ти кажам нешто. мене не треба да ми кажваш шо треба за да се достигни добар резулатат на CS. ентити шо ти ги спомнаф со интервјуата и нивната фан страна на фб. Ми беше зборот да видиш шо кажват дечките како стигнаја до тој степен. Дека не е само твоето играње по 10 сати во денот, од играње CS не се станва искусен и добар играч.
прочитај го предходниот мој пост па послем овај. така за да сватиш, ама очигледно е дека од то шо ти го напишаф не си разбрал ни 40% шо сакам да ти кажам. Не вреди да се замарам поќе се гледа дека си празен во глата.
Гледај и учи како се игра CS, џабе се фалеше со 1.6 партал еден. Само сакам да ти кажам дека сум стара школа и играм од 1.5 . 100% сум сигурен дека не ги знајш дечките.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
ти си искомплексирано тркало. џабе се фалиш дека имаш играно 7 години на 1.6, имаш земено некоја смешна сума пр. 1000 денари на некој турнир(селски). си бил гејмер 7 години, сакаш да кажиш дека си сонувал 7 години дека ќе станиш гејмер и познат низ мкд и пошироко. само со играње по 10 сати во денот не бива гејмер и добар играч. оди малце читај ентити шо пишат и гледај му ги интервјуата за тоа како го достигнува успехот.
сакам да ти кажам дека јадиш многу гомна за другите, ти кажваш дека ние, ако играме класик компететив, сакаме да станиме познати и да вадиме пари од кантерот. НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ пак ќе ти речам. не ги сваќаш работите, погоре напишаф аднете ме на стим да маниме една партија како 5ка чисто за да играм со македонци да можам полесно да комуницирам а не со руски идиоти.
поздрав сука :D
Дечко некоја верзија на CS:GO без стим да можам да играм :D ? Шворц сум месециве не ми се даваат 10 евра за игра :P
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Дечко некоја верзија на CS:GO без стим да можам да играм :D ? Шворц сум месециве не ми се даваат 10 евра за игра :P
Побарај некои торенти ми се чини имаше од 6.5 гига ама ке бидеш ограничен само на публици да играш.Ама најпаметно би ти било да сочекаш попуст на секои 2-3 месеци и онда за 5 евра ќе ја земеш. ;)
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Побарај некои торенти ми се чини имаше од 6.5 гига ама ке бидеш ограничен само на публици да играш.Ама најпаметно би ти било да сочекаш попуст на секои 2-3 месеци и онда за 5 евра ќе ја земеш. ;)
ако не и поефтина , ко ќе ја плеснат на 75% off ќе биди топ за сите :D
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
КОи и да се дечкиве и да ги гледам немав фајде затоа што најдобрите стратегии и аимери се од 2011 па навака .. како Na; Vi, FX, Lion int int да не ги редам сите.Ти си олд скул ? чекај бе малце .. ако си играл 1.5 и 1.5 (Тоа се многу години ) и само ради тоа си олд скул а пак си нуб ? мислам дека помиот не си го разграничил. Ме мрзи да ти опишувам баш на тебе .. една од причините што се повлеков е ради проблеми со очите.Ај баш ме интересира што ќе ми кажеш на прашањево, кога веќе ги спомна ентити .. Зошто ентити не се толку добри како Na' Vi да речеме ? (само тоа објасними и сам ќе дојдеш до заклучок копул еден. Поздрав
Немој да ме јебеш за болдираното, се му се заснова на тактиките од првите екипи на CS 1.5.
играм од 1.5 ама не страсно ко тебе пример по цел ден како шо напиша. играм по 1-2 макс партии. се гледа дека си уште newbie во CS чим спомнуваш нови екипи. Оди изледај на youtube како играат старите (НиП, ЕоЛ, СК(првата 5ка) итн) екипи кога излезе 1.6 односно кога се префрлија од 1.5 на 1.6. Џабе јадиш гомна за другите. Качиш глупости, не вреди да се расправам ко појма си немаш од играта.
Зошто ентити не се толку добри како нави? прв проблем му се спонзорите. оди тркни до страната на нави и види колку спонзори имаат , за разлика од нашиве шо секое учество на турнир самите го финансираат додека на нави му е платено. втор проблем му е немаат доволно тренинг заедно како 5ка (лан) за разлика од нави шо се му е платено и немаат никакви обврски освен дремење пред компјутер, плус то нави имаат приспособен стан со триста курала за да играат, ентити како шо знам играат во вип соба во некое интернет кафе во охрид. се надевам дека сватиш ако го вклучиш мозокот и да размислиш малце. трет проблем оди гледај ги интервјуата шо кажват луѓето ќе ти стани јасно
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
150
Поени од реакции
38
Немој да ме јебеш за болдираното, се му се заснова на тактиките од првите екипи на CS 1.5.
играм од 1.5 ама не страсно ко тебе пример по цел ден како шо напиша. играм по 1-2 макс партии. се гледа дека си уште newbie во CS чим спомнуваш нови екипи. Оди изледај на youtube како играат старите (НиП, ЕоЛ, СК(првата 5ка) итн) екипи кога излезе 1.6 односно кога се префрлија од 1.5 на 1.6. Џабе јадиш гомна за другите. Качиш глупости, не вреди да се расправам ко појма си немаш од играта.
Зошто ентити не се толку добри како нави? прв проблем му се спонзорите. оди тркни до страната на нави и види колку спонзори имаат , за разлика од нашиве шо секое учество на турнир самите го финансираат додека на нави му е платено. втор проблем му е немаат доволно тренинг заедно како 5ка (лан) за разлика од нави шо се му е платено и немаат никакви обврски освен дремење пред компјутер, плус то нави имаат приспособен стан со триста курала за да играат, ентити како шо знам играат во вип соба во некое интернет кафе во охрид. се надевам дека сватиш ако го вклучиш мозокот и да размислиш малце. трет проблем оди гледај ги интервјуата шо кажват луѓето ќе ти стани јасно
Јас не гледам клипови на јубуб туку дема ... дема имав преку 30ГИГА симнато барем за тоа нема да ме учиш. И така викаш за ентити а ? За да си про ти треба кликер...и добра опрема, не ти треба стан... ако глеаш така еве дуплирај го времето за усшех ... пак ништо .. Гет Рајт со 4 години играње стана про. ГЛЕЈ ГО ТОА ИНТЕРВЈУ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom