Corey Taylor

што мислите за Corey?


  • Вкупно гласачи
    58
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
само ја кажувам вистината,а вистината боли.......
светлосни години си далеку од вистината. кажуваш твое субјективно видување да работите , за тебе мош е тоа вистина, ама за друг е невидени глупости!!

ZACKY VENGEANCE напиша:
што е тоа нешто боље,death-чаки фејкерович?
брат остај вокал настрана, Slipknot антимузиката шо ја праи не може да се спореди со death никако. slipknot имат само обид за музика, ама неуспешен. Ако земеш да споредуваш кој е повлијателен бенд од двата, ќе ја увидиш разликата. на колку групи Death се цитирани како најголемо влијание? - бројката е огромна; a за разлика од Slipknot може да влијаат само на недооформени тинејџери.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
кажав јас...кори можам да го споредам со фил анселмо,едни од најдобрите метал вокали....а Чак,две скали подоле:pos2:.или сеа ќе кажете дека и пантера не чини?
Ako проба некој да вреѓа и да плука по пантера јас ќе му плукам во лице.И немој да го вреѓаш ти Фил Анселмо пошо кори тејлор можи вода да му носи.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
шо халуцинираш бе,кој го навредил Анселмо?-ја кажав лично за мене дека добар вокал е анселмо,и штета што пантера заврши така како што заврши...читај погоре пред да нападнеш друг член од форумчево...
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
шо халуцинираш бе,кој го навредил Анселмо?-ја кажав лично за мене дека добар вокал е анселмо,и штета што пантера заврши така како што заврши...читај погоре пред да нападнеш друг член од форумчево...
Па го вреѓаш кога го споредуваш со Кори Тејлор.Не напаѓам само ти кажувам дека Кори нечини.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
не е навреда.кори и анселмо имаат слични сценски настапи(батали маските),и гласовните можности им се на слично,не многу различно ниво...
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Добро.Еве така нека е(ама НЕ Е).Фил Анселмо не е како Кори отворен задник и сите да му го тропаат за да собира пари.Она што го свират Слипнот не се споредува со Пантера.Гласот на Кори не може да е ист со оној на Фил
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Слипкнот сите заедно ако сакат нека имаат и миљон гитаристи миљон тапанари миљон пеачи пак ќе може да му го лижат гзот на Фил.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
кажав јас...кори можам да го споредам со фил анселмо,едни од најдобрите метал вокали....а Чак,две скали подоле:pos2:.или сеа ќе кажете дека и пантера не чини?
Ти ако го споредуваш Чори со Филанселмоси тотален деген без слух и без осет
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да споредиме :
Slipknot
Вокал кој е многу лесно изведлив ...

Death
Па , сам оцени колку луѓе на светот можат да го отпеат ова..
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
DUDE!!!!Ќе ми кажеш дека Кори е блиску до Фил... дека Кори Тејлор е блиску до човек што е класично учен да биде пеач.... ај најди песна каде што Кори пее така високо као Фил у Cemetery Gates.


BTW песната горе... вокалот не пее у такт.... поточно не рецитира затоа што НЕ ПРОБУВА ДА ПОГОДИ НОТА.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
сте ја нашле песната за споредуење....не бе,не можам да се докажуам со вас....
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
сте ја нашле песната за споредуење....не бе,не можам да се докажуам со вас....
Ајде , слободно линкни песна кај што Кори може подобро да испее од тоа...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
овоа може да го испее секој што може да се дере и да писка....
Вака , ако го испееш ова сечам полов орган и го ставам на И-Беј , а ако ја испеам нешто од Слипкнот , сеедно што , ти сечеш полов орган и го ставаш на И-Беј .. Може ?
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
Вака , ако го испееш ова сечам полов орган и го ставам на И-Беј , а ако ја испеам нешто од Слипкнот , сеедно што , ти сечеш полов орган и го ставаш на И-Беј .. Може ?
абе ако за секоја песна на чак вакви предлози даваш ќе останеш без органи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom