Corey Taylor

што мислите за Corey?


  • Вкупно гласачи
    58

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
што се разбираш па ти од тонови?
какви тонови вади па чаки?
Јас баш добро се разбирам во тонови.Ама ти не се разбираш.Чаки е измислен во споредба со секој еден вокал и гитарист кој ти го знаеш
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
Јас баш добро се разбирам во тонови.Ама ти не се разбираш.Чаки е измислен во споредба со секој еден вокал и гитарист кој ти го знаеш
абе дај не ме заебавај...
подобар вокал е вокалот од next time,а подобар гитарист е гитаристот од next time ........
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Еми ај вака малце математички да глеаме на проблемот:
Judas Priest имаат издадено песна што се вика Painkiller, на нивниот истоимен албум...Painkiller (чисто да ти помогнам). Верувам дека си ја слушнал барем еднаш во живот... ако не иди убиј се. У таа песна Rob Halford пее толку високо што вашиот љубен Корни може вода да му носи со неговото стенкање и кенкање на микрофонот.

Газда Чаки има направено кавер на таа песна....ја свират побрзо и повисоко... така да....
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
батали џудас прист бе!слипкнот се закон!:vozbud:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
за нешто што не мрднало од мејнстрим музика и те како се закон. Музика спремна за луѓе со вишак хормони...ај ќе ви пројдат и тие нагони... после може ќе слушате нешто боље.
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
Ок ама од денеска ти за сите на форумов ќе бидиш бисерко.Пошо само бисери на мудроста делиш

Сам се турка во провалија
само ја кажувам вистината,а вистината боли.......

за нешто што не мрднало од мејнстрим музика и те како се закон. Музика спремна за луѓе со вишак хормони...ај ќе ви пројдат и тие нагони... после може ќе слушате нешто боље.
што е тоа нешто боље,death-чаки фејкерович?
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Аргументски кажете ми шо му фали???

шо не е во ред со него ??

Шо е мејнстрим фаца? Маската? Што е тоа што го прави лош???
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Тоа што не го бива у тоа што го прави. Или барем не го бива у споредба со човекот со кој сакаат да го споредуваат.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597

Тоа што не го бива у тоа што го прави. Или барем не го бива у споредба со човекот со кој сакаат да го споредуваат.
а со кој сака да го споредуваат?
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Едноставно не постојат доволно прецизни аргументи кои би го клафисицирале во групата на ''лоши вокали''

Едноставно можете да пишете ''не ми е по вкус'' наместо да серете безвезе...:smir:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Па вие го споредувате цело време со Чак. А ние ви кажуваме дека не бива да го споредувате со него.... а иначе вака за пеење добар е има многу полоши.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
-иначе не треба кори тејлор да се споредува со дотичниот Чак,го слушнав на интервју,Кори е подобар!
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
кои се двајцава буљаши шо не го знаат кори тејлор?:vozbud:
-иначе не треба кори тејлор да се споредува со дотичниот Чак,го слушнав на интервју,Кори е подобар!
Во никој случај... не е подобар од Чак
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
кажав јас...кори можам да го споредам со фил анселмо,едни од најдобрите метал вокали....а Чак,две скали подоле:pos2:.или сеа ќе кажете дека и пантера не чини?
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
кажав јас...кори можам да го споредам со фил анселмо,едни од најдобрите метал вокали....а Чак,две скали подоле:pos2:.или сеа ќе кажете дека и пантера не чини?
чини пантера само овој чак многу го креваат....

Лее ова сеа ко оној малион шо беше попален по корн и џонатан :pos:
што им фали па на корн и џонатан??????????????
и џонатан е подобар вокал од чаки..
Y'all want a single say fuck that
Fuck that, Fuck that shit(чаки)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom