Copa America 2011, Argentina

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Мислам дека по овој натпревар, може психички да падне многу Нејмар, а потоа и кариерата да му отиде у неповрат...
Мене Гансо воопшто ко фудбалер не ми се свиѓа, го викаа новиот Кака па очекував таков стил на фудбал да игра а од она што сега го видов искрено не ме импресионираше, зборам за начинот на игра кој го преферира.
Повеќе му лежи позиција на Чави на пример а не онаа на Кака, има осет и све ама да влече топка ко Кака што правеше ( еден од најбрзи фудбалери во ситуација кога имаат посед топка ) маломорген.

п.с. А и што очекувате бе од Бразил кога Фред го играат, еј, Фред, оној у Лион што се губеше ко циган у Бицијани, а умре периодот кога бразилското првенство и Копа Либертадорес се некаков репер за фудбалериве, во Европа се игра 100 пати подобар и поквалитетен фудбал, златно Европско ... златно Светско.

п.п.с. А и обидот на јужноамериканците да глупат европејци ги убива, затоа Аргентина е мизерија а и Бразил, у гени не им е да играат ваков тип на фудбал, ванаби европски, ко што важи она обратното, во Европа некој да преферира јужноамерикански фудбал, Сколари е класичен пример за тоа и со Португалија и со Челзи, поготово со овие вториве.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
п.с. А и што очекувате бе од Бразил кога Фред го играат, еј, Фред, оној у Лион што се губеше ко циган у Бицијани, а умре периодот кога бразилското првенство и Копа Либертадорес се некаков репер за фудбалериве, во Европа се игра 100 пати подобар и поквалитетен фудбал, златно Европско ... златно Светско.
Да се разбереме, уште стојам на ставов ... све му еам. :)

п.с. Убаво голче.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ах, џабе даде гол, не го менува тоа фактот дека нешто им смрди во играта :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Ах, џабе даде гол, не го менува тоа фактот дека нешто им смрди во играта :)
Во 2 наврати го видовме она непишано фудбалско правило, прво Нејмар утна одлична шанса, ако може тоа да се нарече промашување зашто уствари ништо не направи, па примија гол, вториот, шансата на Парагвај при 2-1, подобра и од пенал по што следеше и казна.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Фред како класичен напаѓач можеби им треба на Бразилциве со оглед на тоа што е висок и снажен играч може и те како да им се најде.Јас повеќе сум разочаран од средниве играчи на Бразил.

Знае некој како ќе се одредат двете најдобри третопласирани екипи ?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Па, сигурно не би го играл уште Роналдињо, или Кака со 2 натпревари во цела сезона, голема е веројатноста да одигра уште 30 натпревари до СП.
Немаат класичен шпиц, можеби тоа им фали, зашто нонстоп само кружат околу шеснаестник, со нафрлени топки тешко дека ќе поминат.
Марсело му е грешка што не го земал, многу голема грешка.
Тоа е тоа, ете го Фред, она што им фалеше, не е играчиште, али шпиц е бе.

п.с. Syn :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Фред даде убав гол, Гансо асистенција али реализацијата беше фантастична, нема што тука ...
Но сепак, Фред бе :), добар фудбалер e и толку, ништо повеќе ништо помалце, а за Бразил кога правиме муабет се знае какви фудбалери треба да има во составот
И кaде е Хулк ?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Некогаш во составот беа незаменливите Ромарио,Бебето,Феноменот,Ривалдо,Адриано...а денес ги имаат Нејмар,Фред,Пато.....до кај стигна Брасилската репрезентација и општо бразилскиот фудбал(јбг смена на генерации )!
П.С. за Пато не го имам истото мислење како за Нејмар...сепак Пато е ѕвер иако сум фан на Интер !
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.127
Гансо ми крена нерви(па и 10ка носи на дрес..ејј 10ка:eek:), а и овој папагалот Нејмар :mad: толку форсирање на овие двајца немам видено до сеа, сите клубови се борат за нив, а благе везе си немаат децата
..штета што не издржаа Парагвајците, а имаа голема шанса и убедливо да ги совладаат..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Реков јас, кога немаш играчи, врвни, стави кој било, барем да е класичен шпиц што ќе знае од ваква топка, помеѓу двајца играчи да ја подбутне во гол.

Хулк, стварно, мислам дека требаше да биде земен.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
И кaде е Хулк ?
Хулк не е повикан затоа што освои ЛЕ па сега нема да изигра на ниво, а Марсело затоа што одбраната ќе биде Барса - Интер - Милан - Реал па ќе има многу несоласувања. Ти ебам тренерот ретардиран со овие два играча се обложувам дека ќе беше сосема друга приказна, Нејмар мислеше со поглед да даде гол ти ебам дечиште со папагалска фризура.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Ја мислев Хулк не е земен зашто обично знаат да експериментираат на Копа Америка, знам и на некои претходни изданија не ги земаа своите најдобри играчи, т.е. дел од нив, али ако не е земен само зашто некој сметал дека не е кадарен за тимов, нек идат нек се отрујат со цијанид ...
Исто и Бастош го нема, Марсело такоџе, а до толку делуваат лошо, кај и да е и Мело добро ќе изгледа.

Не им беше доволна лекцијата од СП, кога Пато беше игнориран, исто и Тијаго Силва место Хуан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom