Conquer Online MMORPG

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Conquer Online MMRPG

Koj ja igral igrava neka kaze jas sednav pred nekoj den za 2 saata fativ lvl 40. Ako znae nekoj od kaj da ja simnam neka kaze. I kazuvajte sto class i koj lvl ste!!!:kajg:
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
conqueronline.com od tamu mozes da ja simnes a ja igrav jas malce ama nekako glupa mi e 1-2 dena ja igrav
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Fala ama ne mi se sumnuva od tamu
 
Член од
16 март 2006
Мислења
15
Поени од реакции
1
Интересна е играва. Мислам ако не си спремен да заглавуваш (читај не спиеш), батали ја. Јас сум прилично навлечен (неспиен) од истата. Ја играм некои 10ина месеци, а гледам во последниве месеци премногу интерес пројавува кај македонциве, посебно во Прилеп. Ако креираш нов карактер на играва, пази кој сервер ќе го одбереш. Лично јас сум во група на сервери Galaxy, а сервер Pluto. Има уште мал милион сервери ама не знам што е како е на нив. Дознав дека само овој, Етернити и Саншајн има македонци... така да види си....

Поздрав
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Од прв поглед убаа ми изгледа играва, ама се плашам да се регнам, веќе играм 3 онлајн аРПиЏи и мислам дека ми се доволно.
 
Член од
16 март 2006
Мислења
15
Поени од реакции
1
Што да ти кажам ?!?! Ако си склон кон ЕМЕМЕРПИЏИ ствари... не седнувај. Заразна е. Ако веќе одлучиш да седнеш, креирај карактер на сервер плуто со група на сервери галакси. Јас сум таму па колку ќе можам на почеток би ти помагал... Поздрав
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Conquer Online

:star:Дали ја имате играно и каков впечаток ви остави?:mist:
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Ја пробав да ја играм али нешо ме кочеше и ја баталив
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А шо игра е ова ај ако може опис да дадеш....
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
е па најверојатно уште една копија на knight online или на силкроад :)

ама ај нека не изненади другарчето со еден убав опис и неколку сликчиња

или да отворам гугл? :kez:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ма не е проблем јас ќе отворам...само да видам зш е онлајн може ќе не изненади пријатно :wink:
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Igrava e crtan film, ima mongu luge sto ja igraat, spored mene katastrofa e.Po detska igra nema.Silkroad e ubedlivo podobra.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Еве опис....
Conquer Online
Developer: TQ Digital Studio
Genre: Fantasy, MMORPG
Platforms: Windows XP

I come, I see, I conquer.
Приказна :
Во мистичниот антички Кунг-Фу гилд, злобен гилд со цел да доминира во мирниот свет.Живеејќи под терор од овој Гилд,група на храби мажи и жени се собраа за да ги подобрат своите вештини за да се борат против овој Гилд и за да ја вратат правдата во Метауниверзумот

Искусете ја комбинацијата на античкото кинеско Кунг Фу заедно со прекрасните сцени и мистичната околина во Conquer, играта која ги освои срцата на милиони играчи ширум светот

Графика :
2D позадини комбинирани со напредни 3Д ефекти на карактерите и оружјата

Четири врсти на херои : Warrior, Magician, Archer and Knight

Најважно од се...Играта е БЕСПЛАТНА и не се плаќа месечна претплата за нејзино
играње

Слики
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Абе ја имав отворено ваква тема. Левел 127 Реборн Арчер сум... А ти кој лвл си ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom