Checkout сугестија (payment getaway)?

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.169
Моментално на Tevolution базирана тема (листинг тема) ми треба пејмент за еднократна уплата или за неделна/месечна регистрација.

Овие опции ми се понудени што можам да ги поврзам:

Која би била најдобра опција (2Checkout) ? Повеќето имаат фиксно фее од 2/3/4% и $0.40/0.50.

Гледам исто и Скрил има опција да се имплементира. Што е попаметно? Трансакциите ќе бидат од 50 до 300 ден (за мак. веб ќе се работи) по лице.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
606
Поени од реакции
493
Бегај од 2Checkout, јас користам Stripe со 0.30$ фиксна камата.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
342
Поени од реакции
578
Има некој искуство со Skrill?
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
342
Поени од реакции
578
Stripe е подобар, оди со него.
Stripe не е достапен за Македонија. Роднини и отварање фирми во странство не е опција, бидејќи ова ке ми биде прв обид за продажба преку интернет.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
606
Поени од реакции
493
Stripe не е достапен за Македонија. Роднини и отварање фирми во странство не е опција, бидејќи ова ке ми биде прв обид за продажба преку интернет.
Има начин. Пиши ми пп.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.169
Колку што видов, може Стрип за Македонија. Мене искрено не ми одговараат овие со фиксни провизии бидејќи наплатите ќе бидат мали (од 50 до 300 ден по јузер).

Што мислите за Скрил? Аплицирав, ми Вратија дека прво треба комплетно да пополнам информации на вебот, кој сме што сме, термс итн итн.. Има некој искуство?

Друга работа, бидејќи на темава ги има плугиниве, и за секој вика да се плати од околу 30 долари. Прашањето ми е, дали ако ги платам преку темата ќе се избегне делот со плаќање на провизиите (пример за 2Чекаут)? Зошто која би била поентата да платам 30 долари кога плугинот ми е free, само ќе плаќам кога ќе има успешна трансакција?

Може и најубаво да си пуштам тикет до супорт.. :D
 

Milovoe

деЧак со оЗЛОгласен СмешаК
Член од
13 декември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
24
Дали има некој искуство со Mollie.com ? Support викаат дека може да се поврзе со фирма од мк нивниот процесор, како алтернатива на Stripe. Исто, доколку имате инфo како да се отвори Stripe помагајте :)
 
Член од
4 јуни 2020
Мислења
23
Поени од реакции
5
Дали има некој искуство со Mollie.com ? Support викаат дека може да се поврзе со фирма од мк нивниот процесор, како алтернатива на Stripe. Исто, доколку имате инфo како да се отвори Stripe помагајте :)
Го имам користено стрипе на сајтови кај клиенти со голем обрт на пари и можам да кажам дек моментално е најдобар payment provider. Во МКД немаш стрипе. Имаш во Бугарија при што треба да имаш регистрирано фирма.
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Здраво дечки,

Дали некој овде има користено Paymentwall и ако да, какво е вашето искуство со нив? Барам некој payment gateway кој може да работи со индивидуална сметка (без фирма), за сега ова ми изгледа најдобро од опциите што ги најдов. Ги разгледав и 2checkout, ама изгледа повеќето имале негативни искуства со нив. Ако имате и некоја друга сугестија, пишете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom