Carding,VISA/MASTERCARD

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од ThemMaplz, 22 ноември 2017.

 1. ThemMaplz

  ThemMaplz

  Член од:
  9 мај 2015
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  82
  Ако воопшто има некој на форумов што се занимава со вакви работи,нека ми пише ми треба помош за полесно да дојдам до пристап до овие работи.Имаше форуми каде што постираа dumped картички и можеше да си нарачаш глупости од amazon/ebay/alibaba etc.Ги заборавив форумите,прилично хакерски беа.Не промовирам никаков форум овде,само помош барам да нарачам нешто поситно за ич пара :D,знам дека постојат уште.ThankZ.
   
 2. Не-го-знам

  Не-го-знам svetac ivan iscelitel

  Член од:
  3 мај 2015
  Мислења:
  511
  Допаѓања:
  203
  Не се зафркавај ќе свириш на клавир. :ROFLMAO:
   
 3. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.037
  Допаѓања:
  7.433
  Кај се сите мислења од темава? :pos:

  Пак да те прашам. Свесен си шо бараш?
   
  На Не-го-знам и Ron Burgundy им се допаѓа ова.
 4. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.053
  мвр праќа меил до кајгана за ИП од кое е испратено мислењето и маил на кој е регистриран членот. кајгана мора да испрати, мвр ја пребарува ип по македонските провајдери кои мора да дадат ип историја според време на активност. чичковците во плаво тропкаат на вратата на почитуваниот член со повик за разговор а при тоа му се конфискуваат сите електронски уреди со кои имал пристап во изминатиот период... звучи како филм ама луѓе си лежеа/лежат за слично затоа што од дома користеле такви картички да си купат нешто, пуштат кредит на телефон и слично...
   
  На Не-го-знам, BilboBaggins и Tonchie им се допаѓа ова.

Сподели преку: