Carding,VISA/MASTERCARD

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од ThemMaplz, 22 ноември 2017.

1. ThemMaplz

ThemMaplz

Член од:
    9 мај 2015
    Мислења:
    224
    Допаѓања:
    82
    Ако воопшто има некој на форумов што се занимава со вакви работи,нека ми пише ми треба помош за полесно да дојдам до пристап до овие работи.Имаше форуми каде што постираа dumped картички и можеше да си нарачаш глупости од amazon/ebay/alibaba etc.Ги заборавив форумите,прилично хакерски беа.Не промовирам никаков форум овде,само помош барам да нарачам нешто поситно за ич пара :D,знам дека постојат уште.ThankZ.

2. Не-го-знам

Не-го-знам svetac ivan iscelitel

Член од:
    3 мај 2015
    Мислења:
    504
    Допаѓања:
    196
    Не се зафркавај ќе свириш на клавир. :ROFLMAO:

3. BilboBaggins

BilboBaggins

Член од:
    1 март 2010
    Мислења:
    4.045
    Допаѓања:
    5.783
    Кај се сите мислења од темава? :pos:

Пак да те прашам. Свесен си шо бараш?

На Не-го-знам и Ron Burgundy им се допаѓа ова.
  4. ShakaZulu

ShakaZulu " Тој Сум Бре "

Член од:
    29 јули 2008
    Мислења:
    2.821
    Допаѓања:
    2.878
    мвр праќа меил до кајгана за ИП од кое е испратено мислењето и маил на кој е регистриран членот. кајгана мора да испрати, мвр ја пребарува ип по македонските провајдери кои мора да дадат ип историја според време на активност. чичковците во плаво тропкаат на вратата на почитуваниот член со повик за разговор а при тоа му се конфискуваат сите електронски уреди со кои имал пристап во изминатиот период... звучи како филм ама луѓе си лежеа/лежат за слично затоа што од дома користеле такви картички да си купат нешто, пуштат кредит на телефон и слично...

На Не-го-знам, BilboBaggins и Tonchie им се допаѓа ова.

Сподели преку: