Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.792
Поени од реакции
1.736
Само Халанд не заборај да дава голој изгледа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.560
Поени од реакции
30.997
Бреј Шалке ко без тренинг беа дојдени, нула подготовка, ќе биде интересно вака да се види кои екипи ќе искочат најспремни, може да има изненадувања во поглед на тоа кој и како ќе ја заврши сезоната.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.394
Поени од реакции
51.988
Шалке изгледаа ко вечерта пред натпреварот да се натепале од грав јадење, без да знаат дека им следува утакмица за неколку часа
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.620
8 повредени играчи од 6 изиграни натпревари, физичката неспремност си зема данокот.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.580
Поени од реакции
11.490
Во добар ред заврши колото. Секоја чест.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
2.618
Поени од реакции
6.388
20200518_124104.jpg

:pos:

Помалку гледана од ,,Салон Хармони".

Јас ионака не се израдував на веста дека Бундесот се враќа, зошто сметам дека и во нормални услови и со публика е смеќе од натпреварување и саботата ја поминав играјќи серва и гледање ,,Мерак меана" на Сител, ама ова е...
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
178
Поени од реакции
368
Зошто мислиш така?
Мене лигата ми е топ. Напаѓачки фудбал со многу голови, полни стадиони со добра атмосфера. Иако не влијае на квалитетот, убаво е да се гледа кога знаеш дека народот си ја цени лигата и клубовите.
 
На врв Bottom