Branimir Johnny Stulic

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Е не е нормален што се превел ѕвер:cuc: Со ова е се кажано:
Rok kritičar Petar Janjatović rekao je da objavljivanje ovako obimnog kompleta predstavlja još jedan stub u građenju kulta ličnosti Džonija Štulića, dok je novinar Velja Pavlović dodao da njegove pesme doživaljavaju promenu vremena nakon 20 godina, i da se muzika "Azre“ može porediti još jedino sa "EKV"


Фала ти за линков не сум знаел за ова. Ако само дојдам до нешто од ова би било супер ама ми делува невозможно.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Азра ми е омилен бенд, ама ептен омилен, не само онака, а Џони следствено ми е најфаца од овие простори. Особено го ценам тоа што многу ја почитува Македонија, македонската историја, култура и секако музика.

Иначе сите ние би сакале да го видиме Џони во живо на настап, но сепак подобро е никогаш да не се врати. Ако се врати ќе пропадне мистиката и легендата за него, ќе се искомерцијализира и ќе биде искористен од преварантските балкански медуми и менаџери. А освен тоа, од тоа што сум го читал за него, Џони бил доста незгодна личност за да работиш со него, така да нека си остане Џони вечно југословен без држава, може ќе се врати ако се врати и неговата земја.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Нов албум на Џони...Да го снимаше на телефон кашикара подобро ќе излезеше :facepalm:

 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Азра ми е омилен бенд, ама ептен омилен, не само онака, а Џони следствено ми е најфаца од овие простори. Особено го ценам тоа што многу ја почитува Македонија, македонската историја, култура и секако музика.

Иначе сите ние би сакале да го видиме Џони во живо на настап, но сепак подобро е никогаш да не се врати. Ако се врати ќе пропадне мистиката и легендата за него, ќе се искомерцијализира и ќе биде искористен од преварантските балкански медуми и менаџери. А освен тоа, од тоа што сум го читал за него, Џони бил доста незгодна личност за да работиш со него, така да нека си остане Џони вечно југословен без држава, може ќе се врати ако се врати и неговата земја.
Не се враќа он, мајка му не ја бара овде. Прават некои напори демек да добие македонско државјанство, ама тешко дека ќе се појави. Вози такси во Холандија, игра фудбалче, дува, прави музиче и преведува. Го кажа он неговото одамна, а ние си живееме со приказните за нашиот идол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom