Box to Box Midfielder

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Значи тактика со 3 во средина (ДМ, 2xЦМ) не оди никако без ваков тип на играч (бар кај мене). Сепак доста тешко е да се најде перфектен играч за таа позиција, затоа што опфаќа доста атрибути. Туре мислам дека е најдобриот, Сисоко секако има потенцијал, ама досега нема играч што ми изиграл подобро на таа позиција од Инлер. Даваше по 10 голови сезона, со некои 7/8 асистенции, сеа не памтам колку имаше tackles per game, ама рејтингот секогаш му беше над 7.6 во просек.
Доста добро е играчот да има добар шут од далечина (Инлер 17 мислам имаше), затоа што често се вклучува од втор план, нешто како Лампард во живо :)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550

За малку и ќе се откажев од играчот, купен првично за напаѓач, ама ми требаше и добар b2b таа сезона, па од школата испадна добар напаѓач и овој го пробав со таа b2b улога. Снажен е, повелкува контри, бута, ора, добар е :D. Ептен се погоди.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Никогаш не сум користел ваков тип на играч, обично играм DM - defend, или BWM - defend, позади AP/AM/IF со attack опции. Кога правам тренинг распореди, стриктно ги селектирам деструктивци и везњаци. Често ми се случува деструктивците и одбранбените да добијат драстични намалувања на офанзивните атрибути, пас, нафрлување, финишинг, дриблинг и сл ама затоа оние дефанзивните им се дигат до небо. Со која и да играм екипа, не се сеќавам да не сум имал барем двојно повеќе постигнати отколку примени голови. Со екипи ко Челзи и Евертон, немам примено повеќе од 20 гола у сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom