Bonjour l'amour

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Се будите први, пред вашиот партнер...како го будите, дали го будите воопшто и со кои зборови најчесто...


ја лично пикам рука под перницата и гребам со ноктите, ама во исто време и ја бакнувам и гушкам, со насмевка после тоа, не зборам ништо...
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас сум напорна. Обично буцкам и штипам и после секое „нежно допирање“ скокам настрана од креветот за да не ми акне една :)))
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Најчесто тој се буди пред мене и прво ме скокотка па ме гушка, а ако јас се разбудам пред него тогаш прво го бакнувам на образ и бидејќи на сабајле ми се ладни нозете, го ладам за побрзо да стани. :pos:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Насловов :icon_lol:

Обично се будам после него и после 6 саати дерење, клатење, молење да станам, пошо сум ко топ. :icon_lol:
 

МургоДШит

Чаршиска џукела
Член од
3 ноември 2008
Мислења
128
Поени од реакции
19
Станувам и праам кафе. Ако сум расположен, и две.

Палам цигара, пуштам музика и суптилно будам.

Со Highway To Hell од AC/DC. :P
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Безмилосно... :kickbox::love2:

Гушкам, без разлика дали е будна или не. Гризам. Грабнувам и превртувам врз мене. Евентуално, гушкам опсесивно и љубоморно за воздухот да не ми ја украде, префрлам прекривка преку нас за да не може ни времето да продре и да не натера да станеме, и продолжувам да спијам.

Сакам, таа кога ме буди без да приметам, директно со својата уста врз мене, If you know what I mean. Ништо подобро нема од секс наутро. :vozbud:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Naseto utro se sostoi od toa sto nikogas ne se budam prva tuku on.A ako se desi toa togas pocnuvam da go guskam i bacuvam i da se pikam vo nego za da me stopli i go zamoluvam da stavi kafe.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Тој станува прв и ме буди секогаш со бакнежи и гушкање....:pipi: Дали постои поубаво нешто да те разбуди личноста што ја сакаш?....:back:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Тој станува прв и ме буди секогаш со бакнежи и гушкање....:pipi: Дали постои поубаво нешто да те разбуди личноста што ја сакаш?....:back:
Не :) Богатство најголемо :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Toj stanuva pred mene i so nezni zborovi i so baknezi me budi. Sovrseno e navistina :smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Од што ми е премногу мила сеуште успаната фацка, обично почнувам да се пентарам по него ( ко по Монт Еверест :pos: ), да го бацувам по цело лице, да го гризам, да го гушкам, да го гмечам... значи, буквално немам осет во тој момент.:kesa:

А иначе, јас како прилично голем насилник спрема тој што ме разбудил, претпочитам, т.е. му препорачувам да ме буди понежно и да избегнува премногу нагли потези... за негово добро де.:pipi: Така да, јас повеќе би сакала нежно бакнување, галење по косата, по лицето и сл. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom