Bon Jovi

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ама нели е сеееекси а?????:pos2:
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
On e najseksi od site, gleavte li vikendov imase Na Vh1 cel vikend Bon Jovi...Kolku samo se zapaliv...Go sakam
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
abe ne e vazen izgledot do tolku mnogu. coekot ima dobar glas a pesnite mu se zakon
 
Член од
9 јули 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
abe site pesni im se zakon, mnogu dobri tekstovi imaat,ama sega se nerviram...se iskomercijalizira
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Бон Џови многу си ги поштуем имаат некој закон песни а и закон преработки...
Викате не ви лежеле песните а сте ги слушнале само It's my Life,Always,Everyday...
Пуштете ги по дома до даска:
1.Something for the pain
2.Living on a prayer
3.Wanted
4.You give love a bad name...
Земете си го концертот да видите шо е прав концерт
Bon jovi rocks!:)
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Taka e Mac site gi znaat samo tie nekolku pesni...Ja gi iam site albumi i nekoi koncerti i site se extra...
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
и јас ги обожаавам Бон Џови,и тоа многу...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
epa da vi kazam deka nonstop kisnev na forumov ama ne bev registrirana i sega ko ja nacekav ovaa tema za bon jovi se registrirav samo da dam mislejne deka e najnajnajnaj zakon i mn go postovam i nego a i opsto celata glupa mn jaki pesni imet sega mozda nekoj ne se soglasuvet so mene ama to e to :) BON JOVI THE BEST
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Нема смисла да не пишам нешто...заспивав и се будев со Бон Џови,цел ѕид ми беше со постери и слики,дури и книга читав...

Џон Бон Џови:

*John Francis Bongiovi е роден на 2 Март 1962 годинаво болницата Peth Amboy во Peth Amboy,New Jersеy во 8:45 пм.
*Прекар: Џони
*Татко-John Bongiovi,Sr.
Majka-Carol Sharkey
Браќа-Anthony Michael,Mathew
Жена-Dorothea Rose Hurley
Деца-Stephanie Rose ; Jassie James ; Jacob Hurley
*Идоли:Френк Синатра,Брус Спрингстин.
*Соло албуми:Destination Anywere ; Blaze of glory ;The power station years:1980-1983.
*Омилени негови песни: "Wanted dead or alive" ; "Livin' in a prayer"
*Песни негови што сака да ги свири: "Blood on blood" ; "Livin' in sin"
*Отсекогаш сакал дует со Тина Тарнер.
*Омилени музичари: Аеросмит(посебно Стивен Тајлер),Алис Купер,Бед Компани,Брус Спрингстин,Д Асбери Џукс,Ролинг Стоунс,Саутсајд Џони...
*Омилени албуми: Eric Clapton Unplugged ; Dire Straits ; Van Morrison ; Tom Waits; Tschaikowsky.
*Омилени концерти: Doobie Brothers ; Rush & Heart.

Утре повеќе.:)
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
epa da vi kazam deka nonstop kisnev na forumov ama ne bev registrirana i sega ko ja nacekav ovaa tema za bon jovi se registrirav samo da dam mislejne deka e najnajnajnaj zakon i mn go postovam i nego a i opsto celata glupa mn jaki pesni imet sega mozda nekoj ne se soglasuvet so mene ama to e to :) BON JOVI THE BEST
:pos: :pos: :pos:

Бон Џови има јаки рок песни и балади. Ќе ја издвојам Living On A Prayer.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Ја би ги издвоил .. Blaze of Glory , It's my Life , Have a Nice Day , Livin on a Prayer ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom