BoJack Horseman

Член од
3 октомври 2013
Мислења
24
Поени од реакции
37
Во почетокот на деведесеттите BoJack Horseman бил sвезда на популарниот семеен ситком Horsin' Around. Ситкомот е околу еден коњ кој посвојува три деца и подоцна се справува со неизбежните лудории кои произлегуваат од таа ситуација. По завршувањето на серијата полека исчезнува и неговата слава.
Како што избледува неговата слава така тој станува горчлив циник кој ги поминува неговите денови безделничејќи пред телевизорот, гледајќи репризи од неговата серија, со алкохол, дрога и секс.
Во еден момент одлучува да сврти нов лист (за повторно да привлече внимание) и вработува ghostwriter со цел да напише мемоар.

И тука започнува приказната...

Креатор: Raphael Bob-Waksberg
Гласовите ги позајмуваат: Will Arnett, Amy Sedaris, Aaron Paul, Alison Brie

http://www.imdb.com/title/tt3398228/?ref_=nv_sr_1

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Не могуче ова да е единствена тема за сеирјава....ако е..со 0 постови..ебе ти си мамата :D

Одлична последнава епизода, дури би рекол ептен кратко ми траеше, слободно до 20 епизоди да тераше немаше да ми смета. Дури би рекол и најдобра сезона можда беше ова (y)

Малце Тод мислам не доволно искорситен беше оваа сезона што ме разочарува, баш мислев посериозен лик ќе го прават... то е, сега чекаме една година до следната сезона што пак брзо ќе заврши и..така..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Denes mi tekna na epizodata koga umre majka mu and all he got was a free churro.

Mora nekako protiv soncevo i ovie pozitivni vibracii.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom