BMW повлекува 200.000 автомобили

Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
BMW повлекува 200.000 автомобили
http://koli.com.mk/novosti/bmw.html


Поради проблеми со совозачкото воздушно перниче,
BMWотповика рекордни 200.000 автомобили на проверка во овластените сервиси. Моделите кои спаѓаат тука се сериите 3 и 5, како и X3.
Се работи за автомобили произведени од 2004-06 година, кои за среќа се продаваат на американскиот пазар. Проблемот е со сензорот на совозачкото седиште, кој после некое време се расипувал па му праќал погрешна информација на системот за полнење на перничето, па при судир перничето не би се отворило.
BMW веќе сам се казни за оваа грешка и ја продолжи гаранцијата на сите овие модели на 10 години, со цел да се покријат понатамошните недостатоци.
Очигледно, ништо на светот не е совршено...



И на најдобрите понекогаш им се случува да заринкаат и тоа доста длабоко :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Подобро да си признаат и да повлечат, отколку да остане мистерија па да погинат еден куп луѓе и да потрошат трипати повеќе пари на судски спорови и обезштетувања.
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
Кога ке направи грешка бмв мерцедес волсваген сите одма ги правдате абе луѓе се, се случува грешка, на секој може да му се деси. ке ја поправеле итн.

А да е некоја не толку позната марка одма абе ето колку знаат ова она

Е тоа е македонски менталитет
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
И шо сакаше да кажиш? Споредуваш БМВ со кинез? А кинезите што се расипуваат секој трет, имаат 100000000001 грешка во производството и не признаваат. А на подобриве марки ова му се случува еднаш во 10 години?
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
И шо сакаше да кажиш? Споредуваш БМВ со кинез? А кинезите што се расипуваат секој трет, имаат 100000000001 грешка во производството и не признаваат. А на подобриве марки ова му се случува еднаш во 10 години?
Мислев на овие хундаи киа итн . Тие корејски сеа ама на некоја таква да и се случи нешто одма толку ке кренете прашина што не ке може да спадне.
А ова со бмв ке помине исто како тоа со корсите со фабричката грешка.
Жално но вистинито е што за некои ’постојат’ само одредени марки. Сите други се ’залутани’

Тоа е само тука балкански (македонски) синдром

Никој не цени форд опел рено цитроен пежо вон европа

Тоа е затоа што нивните цени се ’набилдани’ и не вредат за парите
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Hhahahahahaha sto oti ke imas vozdusni pernicina koga toa BMW 3 do 100mk/h postignuva za 4 s. Mislam oti na 200km/h ne te spasuvat jorgni ne pernici :icon_mrgr:icon_mrgr:icon_mrgr
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
ovie avtomoboli namesto da gi povlekuvaat od proazba neka gi donesat vo makedonija za 2 pati pomala cena ko alva che se trosha i site srekni i zadovolni :toe:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
ovie avtomoboli namesto da gi povlekuvaat od proazba neka gi donesat vo makedonija za 2 pati pomala cena ko alva che se trosha i site srekni i zadovolni :toe:
Па право да ти кажам не ми се верува дека некој би купил свтомобил без воздушно кај возачот. Тоа може само тие од Шутка само шо тие нема да имаат доволно пари за тоа :) хехехе (без навреда)
Иначе денес минимум воздушни кај помалите производители е 2, а кај поголемите 4 или 6 така што верувај дека ретко кој би се заебал и би купил БМВ без возачко воздушно.
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Jas bi kupil BMW bez vozdusni pernicinja jas vo Strumica na ulica Mladinska so mojta kola postignav brzina od 110 km/h a ne pa na otvoreno i misles oti ke me spasat vozdusnite pernicinja lolzzzzzzzz
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Струмикс moze da te kacam da se izvozame nekoj den ak sakas da osetes malce vozna :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Струмикс moze da te kacam da se izvozame nekoj den ak sakas da osetes malce vozna :)
Хехехехе...не фала :)
Ако сакаш повели јас да те извозам...ама таму кадешто може.
Еееее, колку минав...
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Dobro cim ti sakas taka ok sekogas treba da se pocituva postariot :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom