Black Sabbath

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Dio can you hear me, I am lost and so alone. I'm asking for your guidance, won't you come down from your throne? I need a tight compadre who will teach me how to rock. My father thinks you're evil but man he can suck a cock. Rock is not the Devil's work, it's magical and rad. I'll never rock as long as I am stuck here with my dad.
Tenacious D:eek:jea:
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Od Black Sabbath najmnogu mi se sviga Paranoid,a imaat i drugi pesni sto im se extra.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
Black Sabbath nema bolje majstori se posebno iommy so sg to rastura paranoid e zver pesna
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Ги имам сите албуми од Сабат, ги почитувам премногу, бев во Софија пред 3 години и беше лудоо, да го видиш омилениот бенд во живо...хихи
А ги сакам и албумите со Дио , со Хјуз, чак и со Јан Гилан имаат еден Born again '84 , ама кога ќе се спомне Сабат се мисли на Ози, стариот е ѕвер, башка најуникатен вокал на светот ....
А онака имам топ 5 од Сабат:
Zero the Hero
Symptom of the universe
Lady Evil
War pigs
Snowblind
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Албумите со Тони Мартин може слободно да се рамнат со Дио
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
И Дио е добар вокал, неможеш за него да тврдиш дека не го бива.
Батали го, веројатно вчера почнал да се интересира за метал.

Дио бре човек ти е најпоштувана легенда во металот, дедото во металот, најсимпатичниот металец, човекот што го воведе во металот знакот со двата прста devil's horns, итн.

детенце едно.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
znam deka ne bil iommi i fala bogu ozzy so se trgna so naprai sopstven bend sto pati e bolje i ima po golemi hitovi nego koga bill vo sabbath
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ако збориме за Сабат,променлива у случајот ни е Ози,точно човекот е жива легенда,ама ништо немаше да има направено без остатокот,кој доста успешно се снаоѓа и со други вокали
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
znam deka ne bil iommi i fala bogu ozzy so se trgna so naprai sopstven bend sto pati e bolje i ima po golemi hitovi nego koga bill vo sabbath
Знаеш што, откажи се од метал ако бараш хитови. Ако сакаш хитови, пушти мтв, гледај ја Ферги, Бијонсе, или недај боже Fall Out Boy, Panic At The Disco.

Коа ке ја осетиш секоја песна со срце, и онаа што се продала во милионски тираж, и онаа што сеуште е само демо, тогаш заслужувашда слушаш метал.

:tapp:

retar-дација
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
dobro priznavam deka sea pocnav da slusam metal no slusav rock od 70 i 80 kako na primer deep purple kiss queen led acdc nov
no imam koncert doma od black sabbath so dio i koncet so ozzy i spored mene ozzi e bolje
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
dobro priznavam deka sea pocnav da slusam metal no slusav rock od 70 i 80 kako na primer deep purple kiss queen led acdc nov
no imam koncert doma od black sabbath so dio i koncet so ozzy i spored mene ozzi e bolje
Фино. Прочитај сеа пак што пишав. И не дели титули кој не го бива а кој го бива, туку кажувај кој повеќе ти се свиѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom