BJJ - Brazilian jiu jitsu

Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
Имам желба да почнам да тренирам BJJ... е сега имам неколку прашања. :) Која е цената за членарина низ клубовите во Скопје, колку тренинзи имаат, колку чини опремата за тренинг и дали воопшто има некоја посебна опрема? Мислам дека има некој клуб во околината на Водно тука некаде но не сум сигурен, така сум разбрал од братучедми кој тренира подолго време...
има 2 клуба за ВЈЈ. карлос маја, и ROOTS(the strongest). јас тренирам во ROOTS. 1200 месечно 3 пати во неделата. вторник и четврток од 20 и 45 до 22 и 15, сабота од 11 и 30 до 13 ч.
ти треба кимоно- околу 3500-4000 ден. имаш во прајд на железничка.
клубот се наоѓа во кисела вода - ОУ Партение Зоогравски.
за повеќе инфо http://www.thestrongest.mk/kategorija/2/bjj/1
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Имам желба да почнам да тренирам BJJ... е сега имам неколку прашања. :) Која е цената за членарина низ клубовите во Скопје, колку тренинзи имаат, колку чини опремата за тренинг и дали воопшто има некоја посебна опрема? Мислам дека има некој клуб во околината на Водно тука некаде но не сум сигурен, така сум разбрал од братучедми кој тренира подолго време...
Карлос Маја БЏЏ е близу Католичка
Термините се:
- понеделник, среда, петок, 18:30-20:15
- сабота,12-14 (open mat)

900 денари месечно, за нови членови има 33% попуст
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Карлос Маја БЏЏ е близу Католичка
Термините се:
- понеделник, среда, петок, 18:30-20:15
- сабота,12-14 (open mat)

900 денари месечно, за нови членови има 33% попуст
ke mi treba kimono?? i dali znae nekoj kako se odvivaat treninzite i dali e okej?? sakam da pocnam ali neam pari za kimono momentalno
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ke mi treba kimono?? i dali znae nekoj kako se odvivaat treninzite i dali e okej?? sakam da pocnam ali neam pari za kimono momentalno
изгледа да, the gracie way is the gi way
кимоно можеш и да си сошиеш околу 5000 илјадарки ќе ти требаат според мене
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
изгледа да, the gracie way is the gi way
кимоно можеш и да си сошиеш околу 5000 илјадарки ќе ти требаат според мене
mislev mesec dena da potreniram dva bez kimono pa posle da si kupam
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
mislev mesec dena da potreniram dva bez kimono pa posle da si kupam
значи незнам дали може, почекај го никола ќе пиши :)
знам дека тие филозофијата и тренирањето му е со кимоно :)
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Нема потреба од кимоно веднаш. Види прво месец-два дали ти се допаѓа спортот, па ако ти влезе под кожа лесно ќе се најде кимоно :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Нема потреба од кимоно веднаш. Види прво месец-два дали ти се допаѓа спортот, па ако ти влезе под кожа лесно ќе се најде кимоно :)
тренинзи без кимоно немате така ??
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
луѓе ај малку за BJJ да збориме :D каква е вашата игра? кој гард го користите? што највеќе ви лежи?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
луѓе ај малку за BJJ да збориме :D каква е вашата игра? кој гард го користите? што највеќе ви лежи?
нуб сум сеуште ама најчесто користам затворен гард не многу висок, не ризикувам многу со отворени гардови, имам фатено омоплата неколку пати и триангл, sweep от го правам едноставно со underhook ногата на противникот
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
и јас последно време само спајдер гард работам, и гледам триаголник од спајдер да направам, ама тешко ми иде некако
основен свип http://www.youtube.com/watch?v=CRJ_8uwHHF0 :D
ооо спајдер гард, многу си напред ти бе друже, мене спајдер гардот ми изгледа премногу комплициран, иначе најприродно ми е од гард да одам на flower sweep или од тука полуга на рака
vinny ќе демонстрира тука :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
иначе дечки ајде ако има некој да кажи некој вежби за дома за кондиција и цврстина, да влезам во форма, а и за еластичност пошо тоа ми е и малку критично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom