Barclays ATP World Tour Finals 2016 - London

Кој ќе го освои завршниот турнир во 2016?

  • Мареј

    Гласови: 8 42,1%
  • Ѓоковиќ

    Гласови: 9 47,4%
  • Вавринка

    Гласови: 1 5,3%
  • Раониќ

    Гласови: 0 0,0%
  • Нишикори

    Гласови: 0 0,0%
  • Монфис

    Гласови: 0 0,0%
  • Чилиќ

    Гласови: 1 5,3%
  • Тим

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Наместо да збориш на памет, изгледај го мечот на AO помеѓу Фед и Сафин.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Џокович мора да покаже квалитет и ментална сила и да го освои Аустралиен Опен.
Впрочем тоа е и неговиот омилен гренд слем турнир.
Ако го освои Аустралиен опен значи дека ја надминал кризата и заситеноста од освојување титули.
Ако не го освои и Аустралиен опен, тогаш алармот и црвеното светло дефинитивно ќе бидат вклучени.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Џокович мора да покаже квалитет и ментална сила и да го освои Аустралиен Опен.
Впрочем тоа е и неговиот омилен гренд слем турнир.
Ако го освои Аустралиен опен значи дека ја надминал кризата и заситеноста од освојување титули.
Ако не го освои и Аустралиен опен, тогаш алармот и црвеното светло дефинитивно ќе бидат вклучени.
Ако му се падне Федерер во 1/8 финале, Надал во 1/4 финале, Вавринка во 1/2 финале и Мареј во финале не знам како би успеал.. :rolleyes:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Надал во 1/4 финале на АО. Добар виц.
Можеби е виц да освои, ама да влезе во 1/4 финале е тешка реалност. Нема вечно да се радувате на неуспесите на другите како водечка причина и корист на Мареј и Новак.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Можеби е виц да освои, ама да влезе во 1/4 финале е тешка реалност. Нема вечно да се радувате на неуспесите на другите како водечка причина и корист на Мареј и Новак.
Ти ме можеш да препознаеш реалност во тенисот клоца да ти удре истата.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Можеби е виц да освои, ама да влезе во 1/4 финале е тешка реалност. Нема вечно да се радувате на неуспесите на другите како водечка причина и корист на Мареј и Новак.
Жал ми е за тебе.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Жал ми е за тебе.
Нема причина зошто да ти биде.
Ти ме можеш да препознаеш реалност во тенисот клоца да ти удре истата.
И во темата за US Open имаше расправии на некоја слична тема. Како тоа Нишикори бил фаворит против Надал на секоја подлога, не знам шо, врло лепо со бројки и докази ти беше прикажано дека грешиш. Не знам што не е реално во моето мислење дека Надал треба да влезе во четвртфинале на Australian Open. Еве го, за 2 месеци па да видиме. Кој е пореално да игра? Лукас Пуи повторно ќе го посака среќата да се пласира или можеби Монфис?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Ако му се падне Федерер во 1/8 финале, Надал во 1/4 финале, Вавринка во 1/2 финале и Мареј во финале не знам како би успеал.. :rolleyes:
Super bi bilo vaka, odamna nemal tolku lesen raspored do polufinale. :kafence:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Точно, за нијанса полесен од многуте примери. Еве земи го US Open : 1/8 Edmund , 1/4 Tsonga, 1/2 Monfils :)
da de, samo diskutabilno e dali nijansa e vo prasanje, preterano mi zvuci. :tvg:
U momentov inaku kako stojat rabotite, postoi moznost eden od niv i da otkaze ucestvo na AO, a ne bi me iznenadilo i dvajcata da gi nema.
 
G

garthok

Гостин
Па боље да има, ќе изгубат многу пари организаториве.. мислам кој сака да плати за досаден тенис. Мое мислење е тоа според глобални истражувања.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Точно, за нијанса полесен од многуте примери. Еве земи го US Open : 1/8 Edmund , 1/4 Tsonga, 1/2 Monfils :)
На УС Опен распоред беше:
1. предадено
2. предадено
3. предадено
4. предадено
5. предадено
6. предадено
7. порнич

Сега веројатно и порано ќе се дешава ова седмото, не баш во финале. Битно Агут и Квери да се избегнат на АО и Весели на РГ.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
На УС Опен распоред беше:
1. предадено
2. предадено
3. предадено
4. предадено
5. предадено
6. предадено
7. порнич

Сега веројатно и порано ќе се дешава ова седмото, не баш во финале. Битно Агут и Квери да се избегнат на АО и Весели на РГ.
i-know-that-feel.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom