bankomat za pari nemi gi vrati 100e a kazuva na smetka izvadeni pomosssss

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вакви работи се пријавуваат одма на контакт бројот и се чекаат инструкции. Од НЛБ веднаш ми средија кога имав сличен проблем, има историја банкоматот колку пари си побарал да земеш, колку имал банкоматот во моментот и колку издал. Видоа на камера дека јас ги земам и ми ги вратија.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
641
Поени од реакции
1.742
Евра од мк банкомат? хмм..шалтер можеби ама банкомат не знам( може грешам).
Како и да е ако мислиш дека си во право биди упорен иако поминало доста време, да не ти речат се бришат снимките и податоците за 30 дена.
Срекно!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Евра од мк банкомат? хмм..шалтер можеби ама банкомат не знам( може грешам).
Како и да е ако мислиш дека си во право биди упорен иако поминало доста време, да не ти речат се бришат снимките и податоците за 30 дена.
Срекно!
Може мисли во денари дека извадил 200 евра, барем јас така разбрав. Како и да е во право си, конфузен е во излагањето
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Прокредит за нивни клиенти со сметки во евра има ЕУР банкомати, за други не знам.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
ja imav situacija nlb na bankomat , stavam pari 3000 den i ( nikad ne sum imal problem za 10 sekundi odma mi pisuva deka parite se stignati na smetka ) , ama ovoj pat ne me izvesti nisto i parite gi nemav na smetka , cekam 1 den uste gi nema , prijavuvam na salter so kako i mi kazaa deka ke pocekam dodeka da se isprazni bankomato ako ima visok pari ondak se tie moi pa ke mi gi prefrlat na smetkata , ama sledniot den se resi problemot mi stignaa parite i vrabotenata mi se javi da me prasa dali se stignati parite na smetka , ( valjda imale nekoj siten problem desava se , ama mora odma se prijave ako cekas poveke od 1 den )
 
Член од
6 септември 2019
Мислења
119
Поени од реакции
49
parite bea vo denari no jas onaka pisav 200e normalno e ova sto se slucuva vo koja drzava ziveme kade ne postoe zakon .....
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
parite bea vo denari no jas onaka pisav 200e normalno e ova sto se slucuva vo koja drzava ziveme kade ne postoe zakon .....
Ќе се јавиш во call центар.
Уште подобро е ако си ги ставил во банкомат кој е во експозитура ( тогаш побрзо ќе завршиш работа)
Имав јас вака еднаш проблем кога снема струја на цела улица во Аеродром.
Си направив слики, тогаш за секој случај, но немаше потреба. Во eкспозитурата го отворија банкоматот преброија и ми ги вратија парите. Вртеа малку, дојди денес, дојди утре, ама важно се заврши.

Сега набрзо исто така ми се случи во Центар Лиза во Аеродром. Ставив пари и не ги добив на картица. Отидов во експозитура и следниот ден ми беа префрлени средствата.
Сакам да кажам дека сега многу побрзо ги решаваат проблемите. Едно време влечковци беа и замараа доста
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
@kano ќе се изненадев да не е од Битола. Цела постара генерација од форумов, имале иста наставничка по македонски :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.290
Поени од реакции
22.536
@kano ќе се изненадев да не е од Битола. Цела постара генерација од форумов, имале иста наставничка по македонски :D

абеее... незнам што да кажам, стварно нешто им ставаат у тоа водата таму или рекот им го има тотално сјебано воздухот па им фали кислород во мозокот. со чест на ретки исклучоци се некој „генијалци“ испаѓаат од таму плус меки ко памук... месец дена се врти у круг и пак до никаде е...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
vi blagodaram na site za vasite odgovori /////
Јави се на бројот што е позади на картичката. Веднаш реагираат. Јас имав глупа ситуација во Охрид во некој рандом дуќан, ја поминува картичката и јавува дека е неуспешна трансакција. Од втор пат поминува, се ок арно ама од сметка два пати земени пари што приметив сосема случајно. Тогаш си воведов смс за секоја трансакција. Се случи повторно ама со смс можеш да ги контролираш трансакциите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јави се на бројот што е позади на картичката. Веднаш реагираат. Јас имав глупа ситуација во Охрид во некој рандом дуќан, ја поминува картичката и јавува дека е неуспешна трансакција. Од втор пат поминува, се ок арно ама од сметка два пати земени пари што приметив сосема случајно. Тогаш си воведов смс за секоја трансакција. Се случи повторно ама со смс можеш да ги контролираш трансакциите.
Мене во Франција ми се случи истово (NLB), ти ги враќаат парите, се гледа кога е системска грешка ама ова често им се случува некако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom