ATP тенис - општа дискусија

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Царот Чилич позитивен на корона, се повлече од Вимблдон.
Каков малер од особа, а после години и години крена ниво на тенис и можда можеше и тука да изненади ко на РГ.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
pa spored rezultatite na treva godinava,da,vprocem,i go pobedi neodamna,shto e cudno,da beshe obratno,Hurkacz kaj Rafa a Aliasim kaj Djovak,tezite ke ti bea obratni sigurno :)
Значи во ред е бац, прифати блампертиза и не продолжувај да тонеш. Ни прв ни последен пат, милион случаи има кај што утињаме све живо и диво па никому ништо. Еве иако не пишав мислев дека Новак и со една рака да игра не може сет да зијани од Квон па ете зијанеше, а богами и прописно се помачи ко за прво коло. Ништо чудно и Феликс утре да изгуби па ти да ме зезаш така да чил.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Значи во ред е бац, прифати блампертиза и не продолжувај да тонеш. Ни прв ни последен пат, милион случаи има кај што утињаме све живо и диво па никому ништо. Еве иако не пишав мислев дека Новак и со една рака да игра не може сет да зијани од Квон па ете зијанеше, а богами и прописно се помачи ко за прво коло. Ништо чудно и Феликс утре да изгуби па ти да ме зезаш така да чил.
me raduva shto se razbirame :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
И Беретини аут поради корона.

Сјебана ситуација е ова за организаторов мислам дека играчиве не се многу заштитени од контакти со други луѓе, ова е веќе втор појак играч на туров кој откажува поради корона.
Автоматски споено мислење:

Мал апдејт, Новак имаше тренирано со Чилич минатата недела ама правилата во Англија се такви да тоа нема врска, освен ако немал стален контакт со него. Исто и Надал имал близок контакт со Беретини, бар според фоткава, ама ако немаат симптоми ќе може да играат, секако ќе мора ваљда да ги тестираат.

1656415934978.png
 
Последно уредено:

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Сега тоа тргнав да пишувам.. и Рафа и Новак тренираа со Матео, дај боже да не се заразени и они зашто ќе биде циркус и ќе заличи на 250ка турниров.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Сега тоа тргнав да пишувам.. и Рафа и Новак тренираа со Матео, дај боже да не се заразени и они зашто ќе биде циркус и ќе заличи на 250ка турниров.
Рафа само, ама Новак тренираше со Марин
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Најјак плот твист ќе ми биде да се испозаразат сите, уште Шварцман о некои послаби да останат, Шварцман освојува слем и тоа Вимби.

Але але але але Диегооо Диегоооо!
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Најјак плот твист ќе ми биде да се испозаразат сите, уште Шварцман о некои послаби да останат, Шварцман освојува слем и тоа Вимби.

Але але але але Диегооо Диегоооо!
Мамицата негова местачка, 10 пати ме има паднато на тикет.. денес од Чорич ќе го јадеше да играше Борна. А и од нашиов Козлов сет губи ќе видиш.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Toa sea izmegju dali se sretnuvale pozdravuvale e veke drugo, za trening, nemale. Ama nebitno, bliski kontakti sekoj so sekogo imal tuka vo megjuvreme, nema restrikcii nema nisto, istoto vazi i za ostanatite sto se del od turot a se kako tehnicki kadar tamu, pa i publika. Labavo e, e sea posle ova ke vidime dali ke smenat nesto, organizaciski tesko deka moze da se napravi nekoja drasticna rokada, sea e najbitno da nema novi zarazeni pa ke ostane na igracite da se pazat i na svoja odgovornost da se ponasaat.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Мамицата негова местачка, 10 пати ме има паднато на тикет.. денес од Чорич ќе го јадеше да играше Борна. А и од нашиов Козлов сет губи ќе видиш.
Дрво е на трева, нема да ме чуди да изгуби од Козлов.
Тешко мене, Диего Шварцман ми е омилен тенисер, кај и да е ќе испадне од топ 20.
Нема везе, Диего е ГОАТ.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.764
Поени од реакции
14.030
Уште пред да почне турнирот беше осакатен со забраната за руски тенисери и АТП поените, а сега па и ова со коронава.
За греота.

Иначе изгледа само тие што ќе покажат симптоми треба да прават ковид тест. Ако Ноле или Рафа не покажат симптоми немале да прават тест.
Бар така прочитав од коментариве, колку е вистина не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom