Apple IPhone

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Имаш вируси на Мекот? Ерори ти испаѓаат цело време? Облачиња за лиценци ти испаѓаат од сите страни?
Аппле одсекогаш имале врхунски уреди, но само од високата класа, сега доколку членот погоре го користи за работа, секако требал да си земе МакБук Про (про е клучниот збор). Ниеден самосвесен девелопер зима ентри модел како Аир или Мини, мора да биде бар 4ри јадрен процесор,и да има дедекатед графичка (ова важи само ако работи ФиналКут). Јас имав можност да користам МекБук Про за кратко време, и апсолутно вреди за парите, само избегнувајте ги енти левел моделите, освен ако не планирате да ги користете за фејсбук или интернет. Доколку апсолутно сакате нешто за девелопмент на Мек тогаш ви препорачувам Хакингтош, но нема да ви биде толку смут искуството како со оригинален Мак, но ќе има многу појаки перформанси кои се неколку пати поголеми од Мак мини. Еве ви пример:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Демантирај ме со факти. Што не е точно што напишав?

Имаш вируси на Мекот? Ерори ти испаѓаат цело време? Облачиња за лиценци ти испаѓаат од сите страни?
Вируси немам ни на Windows. Ерори немам ни на windows. Облачиња за лиценци само на MAC имам, поточно потсетувања за апдејти и логини на iCloud што и онака не го користам.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Демантирај ме со факти. Што не е точно што напишав?


Za nikoi pari nemozes da kreiras Buttery Smooth Experience kako na Apple ekosistemot, da ne se lazeme, se raboti bezprekorno, so 60fps. Koristam mek dve godini veke, nema mrdnato bukvalno, koristam FinalCut sum editiral 4k videa bukvalno nitu ednas nema mrdnato ili zakoceno.



Deka preteruvaat so cenite da, ali toa e kaj nas poveke, vo Amerika mozes da si kupis mid lvl Macbook Pro za 1600$, kaj nas istiot e 127K
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Епа си ми ја промашил поентата.

Јас зборувам дека претеруваат со цените. И дека за тие цени ќе составам повеќе Windows конфигурации што ќе се подобри од твојот Mac за секојдневна употреба.

А за видео рендерирање ќе ти составам барем 2.

Имам и јас Mac, не се секирај, знам што зборувам.

Али чим си решил да фрлаш пари непотребно тоа си е твое.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom