Apple IPhone

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Dali nekoj moze da maze kolku drzi baterijata na iPhone 7?
Како и секој друг телефон, цел ден истерува ама зависи од тоа како го користеш, например ја 2 пати го пунам. али цел ден не го оставам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Galaxy s7 drzi 4 i 30 on screen, kako e kaj ajfon 7?
Кај мене на iphone SE usage time рекорд ми е 10 часа, а просечно 7-8 саата, зборам за од 100% до 0, минимумот ми беше 4,5 часа, али бев цело време на 4Г, и хотспот пуштено.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Nemam koristeno iOS dosega sto spagja pod usage ?
znaci vo memorijata ti odat site raboti sto gi imas na nego , kako fb , instagram messanger i tie mozes na 5 meseca da gi preinstaliras za da se iscisti cash memorijata za da e i pobrz telefonot inace spagja isto kako kaj andorid mn slicni softveri se ne e nisto premnogu razlicno , samo sto IOS e po bezbeden , po brz , mn retko baguva ili secka i moze da trae podolgo i ima sekogas najnovi updati sekogas , primer sto ima iphone 5s ima i iphone 7 , ne kako andorid odi samo 2 god najvekje i tolku ova tera najvekje do 6 do 7 god najnovi updati za softver
jas go koristam i prezadovolna sum
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
:) milo mi e sto temata uspeva da se razviva
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Ne e mozhno ti da si 27 godini. Flop na evolucijata.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Ако постои нешто за што луѓето плаќаат плус 300% од тоа што е реална вредност, тоа се производите на Apple. Американска шема, стави јаболче лого и продавај.

http://www.istyle.eu/mk/mac/macbook-pro.html

MacBook Pro e 104 900 MKD

За тие пари можам да:
- составам 4 Windows десктоп компјутери кои ќе се ПОБРЗИ
- купам 4 Windows лаптопи кои ќе се ПОБРЗИ одкога ке им ставам по едно SSD :)


Нити телефоните вредат нешто повеќе во однос на квалитет.

Имам Mac Mini само пошто ми треба за работа, 35 000 некаде лиснав за него, срцето уште ме боли. Спор како трактор, ама Apple се арамии и не дозволуваат iOS development без Mac...

Како и да е
Apple = фрлање пари во ветер.

Nemoj te molam
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
C

cige

Гостин
Ако постои нешто за што луѓето плаќаат плус 300% од тоа што е реална вредност, тоа се производите на Apple. Американска шема, стави јаболче лого и продавај.

http://www.istyle.eu/mk/mac/macbook-pro.html

MacBook Pro e 104 900 MKD

За тие пари можам да:
- составам 4 Windows десктоп компјутери кои ќе се ПОБРЗИ
- купам 4 Windows лаптопи кои ќе се ПОБРЗИ одкога ке им ставам по едно SSD :)

Нити телефоните вредат нешто повеќе во однос на квалитет.

Имам Mac Mini само пошто ми треба за работа, 35 000 некаде лиснав за него, срцето уште ме боли. Спор како трактор, ама Apple се арамии и не дозволуваат iOS development без Mac...

Како и да е
Apple = фрлање пари во ветер.
Имаш вируси на Мекот? Ерори ти испаѓаат цело време? Облачиња за лиценци ти испаѓаат од сите страни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom