ANIME (Генерална дискусија)

E

Epsilon

Гостин
Tokyo Ghoul анимето или мангата?
Дефинитивно мангата. Но, ако сакаш да ја видиш сцената во анимирана верзија со Yamori, можеш да го погледнеш и анимето. :D

Има некои измени на анимето во однос на мангата, но сепак ќе успеат (некако) во 24 епизоди да ја „внесат“ цела манга.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.447
Поени од реакции
28.658
Шо аниме е воа Бакемоногатари, вреди ли да се гледа?
У главно е муабет. Долги разговори со интересен арт стајл. Ако си повеќе по акција може да ти здосади. Бавно е темпото, ама мене лично разговорите ми беа интересни.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
У главно е муабет. Долги разговори со интересен арт стајл. Ако си повеќе по акција може да ти здосади. Бавно е темпото, ама мене лично разговорите ми беа интересни.
Го почнав до кај 7 епизода гледав, ама како што кажа многу ми е бавно темпото и ми здосади малце.
За арт стилот има чиста 10ка.:)
 
E

Epsilon

Гостин
Го завршив Akame ga kill и nothing special... не знам зошто луѓево се „палат“ олку на ова, по некоја шега интересна и тоа е..

Освен тоа, Татсуми ги „растури“ женскиве во кланов, па дури и најсилната жена во целата серија ја освои. :confused:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Гледајте го Инјаша(InuYasha), ако сакате подолго аниме.
Доста солидна приказна има, поинтересно ми е да речеме од Фери Тејл или Хантер Х Хантер.
Анимево се води како шонен,мистерија,романса,епска фантазија,демони,акција.:)
 
E

Epsilon

Гостин
@Mad_Coko

За разлика од Akame ga kill, JoJo's Adventure (2012) ветува. Видов има повеќе делови, гледани ти се?-Ако да, дали да гледам други делови од ова аниме откако ќе го изгледам гореспоменатото?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
@Mad_Coko

За разлика од Akame ga kill, JoJo's Adventure (2012) ветува. Видов има повеќе делови, гледани ти се?-Ако да, дали да гледам други делови од ова аниме откако ќе го изгледам гореспоменатото?
Покрај тој 2012 делот, ги имам гледано тие Стардаст Крусајдерс(првата сезона е цела, втората сега ја даваат) интересни се ама не се на ниво на 2012 делот.Изгледај ги и тие оти се поврзани со Џоџо(2012).

п.с: Дио ми е у топ 5 негативци.:)
 
E

Epsilon

Гостин
Покрај тој 2012 делот, ги имам гледано тие Стардаст Крусајдерс(првата сезона е цела, втората сега ја даваат) интересни се ама не се на ниво на 2012 делот.Изгледај ги и тие оти се поврзани со Џоџо(2012).

п.с: Дио ми е у топ 5 негативци.:)
До 3та епизода сум т.е. ја почнувам сега, значи копилето somehow ќе ја клај маската и ќе им еби матер овде.. :/
 
G

garthok

Гостин

Лол
Ја изгледав Samurai champloo 10/10. (y) Препорака за слично аниме? Не мора да е бaш микс на средновековно со хип хоп стил али да е самураи акција пред сè и да не биде super natural.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195

Лол
Ја изгледав Samurai champloo 10/10. (y) Препорака за слично аниме? Не мора да е бaш микс на средновековно со хип хоп стил али да е самураи акција пред сè и да не биде super natural.
Shigurui, ali mangata>animeto. Afro Samurai 5-6 epizodi se mislam.

Inaku jas bi ti preporacal Cowboy Bebop ako go nemas gledano, vrv na vrvovite. Slobodno mozes da me utepas ako ne ti se dopadne :icon_mrgr::icon_mrgr:
Rezisirano e od istiot covek so go ima rezisirano Samurai Champloo, pa sega vidi ti.
 
G

garthok

Гостин
Shigurui, ali mangata>animeto. Afro Samurai 5-6 epizodi se mislam.

Inaku jas bi ti preporacal Cowboy Bebop ako go nemas gledano, vrv na vrvovite. Slobodno mozes da me utepas ako ne ti se dopadne :icon_mrgr::icon_mrgr:
Rezisirano e od istiot covek so go ima rezisirano Samurai Champloo, pa sega vidi ti.
Shigurui и Afro ги имам изгледано, за Cowboy bebop знам и во план ми е за понатака за сега ми требаш нешто налик на Samurai champloo
 
E

Epsilon

Гостин
Shigurui и Afro ги имам изгледано, за Cowboy bebop знам и во план ми е за понатака за сега ми требаш нешто налик на Samurai champloo
Слично како него тешко, но приказната да е со самураи... гледај го филмот Sword of the stranger.
 
G

garthok

Гостин
Слично како него тешко, но приказната да е со самураи... гледај го филмот Sword of the stranger.
Прејак е, давај уште :) само да не е Ninja scroll. Се мислам ова дали да го симнам http://myanimelist.net/anime/1576/Bakumatsu_Kikansetsu_Irohanihoheto го има некој гледано? Ме копка да не има фентези моменти пошо ич неќам
 
Последно уредено од модератор:
G

garthok

Гостин
Зошто никаде не можам да го најдам Parasyte: part 1 филмот, гледам искочил на 30 октомври
 

Kajgana Shop

На врв Bottom