Anhoch VS. AMC

Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Koj mislite ima podobra ponuda vo pogled na ceni uslugi podrska za korisnici i takanataka.

Jas mislam Anhoch gi imaat najdobrite ceni imaat super podrska za korisnici (licno se uveriv) Samo da prodolza taka . Vaseto Mislejne?????


PS. So e ova rabotava so cenive kaj nas be? Mnogu se skapi . Se e skapo. Zemite go primer edinstveniot Dual core procesor Od AMD vo ponuda kaj AMC . So DDV verojatno e negde okolu 47000 negde nad 750 evra. A vo nadvor (Europe) moze da se najde za negde okolu ev da recime so danoci tamo 500 DOLARI. se e ok so Carinata i takvi raboti ama pak nekako e mnogu skapo. Za 850 evra ima ponudi za Super Kompjuteri so 17" LCD (GFX Geforce7900 ili Geforce7600 Procesor AMD 3800+ nesto taka). Ovdo ova bi cinelo nad 1200 evra sigurno. Sto mislite vie za ova.

POZDRAV
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Edna zamerka samo za dvete kompanii. Poveketo od komponentite na ponuda se dosta stari ili nema komponenti od novite Generacii kako na pr Geforce 7600 ili Geforce 7900 . Mislam treba da go updatetovaaat inventarot se pocesto.
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Mislam deka se Anhoch podobri ceni i podobar hardver...no sekogas firmite kradat pa sea ne e sigurno ni od dvete...ali fazno mislam deka Anhoch se mnogu podobri
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Дефинитвно Анхоч. Купував и од ваму и од таму, гласам за Анхоч. А ми рекоа дека од исто место набавуваат делови, ама услугата на Анхоч мене ми се допаѓа повеќе, а и тоа од АМЦ што земав ми се расипа за еден месец. И другар еден зема цел систем од АМЦ се утепа по сервиси идење... чудна работа...
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Не сум купил ни од Анхоч ни од АМЦ досега ништо, ама знам луѓе кои купиле и од двете компании. Анхоч се покажале како бајаги подобри. Овие од АМЦ ко на пазар... у една гајба најгоре ти ги става убавите јабуки доле скапаните...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.600
Поени од реакции
7.396
A be site se ziva prevara kakvi "Kompanii", bitno e toa sto ke go kupis da ti raboti i toa sto e mozno podolgo, gjabe mi e podrska i nasmeani prodavacici ako me zaebale.
Od AMC imam P3 zemeno pred 5god i uste raboti bez problem , uslugata bese zanikade, tetkicite namrsteni ama so ? ASUS bratce i spie :)
Bitno e kakvi delovi ke stavis pod kukjisteto, a kaj nas bogami svasta se prodava, sekakov bofal ima, taka da za sekoe strafce treba da si proveris na net dali e dobro ili e so kratok vek na traenje. Primer mene mi stavija nekoj IBM disk od falicna serija...diskot ako raboti podolgo od 12 saata crkava....taka i se sluci so taa razlika sto takvite diskovi vo USA im gi zamenuvaat so drugi a kaj nas normalno ne.
Anhoch porano Gigabyte imava kolku sto se sekjavam sea gleam na sajtot imaat nekoi ploci EPOX ??? Cul nekoj za EPOX?
Ako plocata e noname bi zemal ti masina od tamu pa makar i 20eu poeftino bilo :)
Top masina za mene e ASUS so WesternDigital u kombinacija i ne me zanima koja firma e, samo da gi imaat u kombinacija za da ne sklapam masina u delovi oti e poskapo taka.
BTW za tehnicka roba (valjda i za kompjuteri) carinata e ZERO, 0%, se plakja samo DDV.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Земав сега брзо PC од АМС ... машината е екстра ... лудница компоненти има (пошто праат бугарска финта .... во понудата на пример пишуива 6600ка ... не пишува дали ASUS, дали NoName.. дали Foxcon ...ништо). Го добив PC-то за неколку саати ! ! ! (да видиш да не веруваш).

Е сеа... риалити чек :) ... се тоа се деси пошо брат ми се знае со доста луѓе од таму ...

Иначе .. ја коа отидов ... муабетот се вртеше нешо као... му викам на типчето таму демек проверував цени нешто на интернет склапав некоја конфигурација .. али да проверам колку има везе сајтот со реалноста (ипак во Македонија сме .. најверојатно пола од стварите таму ги нема, и цените не се тие - тие... и во право бев!) ... али највише ме изненади .. типот ми вика.. Аааа.. не можеш така да си склопиш конфигурација !!! Мора некоја од овие готовите да земеш !!! Ја онака ... МОЛАМ!?!? Ај чао...

:) нема везе ... после си ја земав ја конфигурацијата што си ја сакав .. али ... уште не можам да сконтам како можеше да ми рече такво нешто!
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Имам конфиугарција од Анхоч - Голијат ХД ама су задоволен сум премногу.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Риалити чек...зимав ДВД плеер од АМЦ и три пути се враќав истиот ден да го мењам
Прв пут...не работеше ДВД-то
Втор пут...не работеше даљинското
Трет пут...вуферот рикнат беше

Више никад!
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Ok ama , nekako so znam ,kako da recam, nekako substandardni komponenti imaat na Konfiguraciite . Ziti se ako zemas denes kompujer da recime za igri mora minimum 1Gb RAM Graficka minimum Geforce6600 ili Geforce6800(a nikoj nema graficki od 7-ma serija na Geforce - abe barem edna da imaaat samo da pise u ponudata pa i nikoj da ne ja zema. Barem Edna ) . Neka napraat takva ponuda , GamingPC kako so bese ona so Crveno kuciste , kako bese be...... Nema veze. I cenite iskreno se too high(WAY TOO HIGH) Ili samo jas mislam taka! o_O . Nekoj drug???
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
defenitivno Anhoch se podobri
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
Ne kupuvajte od AMC nisto. prodavaat falsifikati ili koristeni raboti. A i konfiguracii im se lazirani, pa ako ne se razbirate u hardver nema da znaete deka ste kupile nesto poslabo od toa za sto ste platile. Anhoch se super i se edinstveni u MK sto ima certifikat "designed for Windows XP", za nivnata Goliath serija.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Mac)) напиша:
Риалити чек...зимав ДВД плеер од АМЦ и три пути се враќав истиот ден да го мењам
Прв пут...не работеше ДВД-то
Втор пут...не работеше даљинското
Трет пут...вуферот рикнат беше

Више никад!

Еј и мене ми рикна вуферот. Земав Звучници за месец дена ми рикна вуферот, страв ми е да идам да го праам, никад нема да ги добијам назад :)
Шо е со АМЦ и со вуферите?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
не е само вуфри се од таму е шкарт роба. него луѓе не се само АМЦ и Анхоч... еве на пр. јас првиот РС го земав од Смарт и сум задволен ептен. Вториот го купив кај еден пријател што се бави со копјутери и он ми го состави.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
tha_Casper напиша:
не е само вуфри се од таму е шкарт роба. него луѓе не се само АМЦ и Анхоч... еве на пр. јас првиот РС го земав од Смарт и сум задволен ептен. Вториот го купив кај еден пријател што се бави со копјутери и он ми го состави.
Така е најбољи, и братучед ми така напраи... најпаметно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom