Android L (5.0)

Дали сте задоволни од новитетите во новиот андроид (L) оперативен систем?


  • Вкупно гласачи
    74

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Другари и ја иам лг г2 мини ама кога идам на чек нау фор апдејт ми вика користам најнова верзија, а имам 4.4.2, а еве на харви му дошло за 5.0, оти вака ?
Ќе дојде и на тебе
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
на таблетов икониа 8 имам 4.4.4, нон стоп ми искача нотификација дека има најнов системски апдејт, можно е да е лолипоп или нешто без врска е? На интернет каде може да се види дали има пуштено апдејт?
 
Член од
27 мај 2015
Мислења
44
Поени од реакции
3
Другари и ја иам лг г2 мини ама кога идам на чек нау фор апдејт ми вика користам најнова верзија, а имам 4.4.2, а еве на харви му дошло за 5.0, оти вака ?
Resetiraj go uredot. I mene taka mi pravese koga apdejtirav od 4.2.2 na 4.4.2.[DOUBLEPOST=1433926971][/DOUBLEPOST]L
на таблетов икониа 8 имам 4.4.4, нон стоп ми искача нотификација дека има најнов системски апдејт, можно е да е лолипоп или нешто без врска е? На интернет каде може да се види дали има пуштено апдејт?
Iollipop e![DOUBLEPOST=1433927168][/DOUBLEPOST]
^
Точниот датум го знае само самсунг а не е јавно дали воопшто и кога ќе има андроид L за тој уред.

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
Ke ima. Vidov na net.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Сеа го симнав, ама и таму ми дава дека ја иам последната верзија од софтверот...
Апдејтирањето од една на друга верзија на андроид оди по региони/земји. Зависи за кој регион/земја ти е наменет телефонот и дали за истиот е пуштен. Знам дека пред ден-два го пуштија за Грција.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ми го најде апдејтот за 5.0.2 и го апдејтирав софтверот, ама сеа цело време ми вика Google play services won't run unless you update Google play services, а коа ќе одам у плеј стор за да апдејтирам нема опција за апдејт туку само open и deactivate...

И уште еден проблем иам, коа палам вифи многу споро оди конектирањето, небитно дали одам преку нотификејшн бар или преку сетингс сигурно треба да чекам 2-3 минути за да се конектира телефонот на вифи...
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Ми го најде апдејтот за 5.0.2 и го апдејтирав софтверот, ама сеа цело време ми вика Google play services won't run unless you update Google play services, а коа ќе одам у плеј стор за да апдејтирам нема опција за апдејт туку само open и deactivate...

И уште еден проблем иам, коа палам вифи многу споро оди конектирањето, небитно дали одам преку нотификејшн бар или преку сетингс сигурно треба да чекам 2-3 минути за да се конектира телефонот на вифи...
симни апк од најнова верзија
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Зa тoa плеј сервис средив, a зa oвa сo вифитo некoе чaре имa?

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Пробај со фектори рисет. Паметно е после секој поголем апдејт да го направиш тоа и да исчистиш кеш од рикавери. Ќе работи совршено, освен ако нема багови во фирмверот.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Јa гo исчитив кешoт и испрaзнив стoриџoт пред aпдејт и сеa супер си рaбoти.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Од денес почнува официјален сидинг на Андроид 5.1.1 за Galaxy S5 во САД, кај да е, доаѓа и во Европа. :aplauz:

Извор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom