AMC фатени на дело ! BIG FAIL !

Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Зедов прилично скапи звучници ( можда за некој и не се ) Еве веќе една недела ги користам ги зедов со 3150 денари а беа 3700 со попуст за тоа што имаат на срединтата дупчиња направени со прсти ама звучнициве на моменти се гасат :) И диодата што е за индикација се исклучува ако ги вратам че ми ги замена? :) да си доплатам и да си земам друго нешто ...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Зедов прилично скапи звучници ( можда за некој и не се ) Еве веќе една недела ги користам ги зедов со 3150 денари а беа 3700 со попуст за тоа што имаат на срединтата дупчиња направени со прсти ама звучнициве на моменти се гасат :) И диодата што е за индикација се исклучува ако ги вратам че ми ги замена? :) да си доплатам и да си земам друго нешто ...
Тоа ти е од слаб квалитет на диодата. Извади ја и ќе немаш проблем
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Тоа ти е од слаб квалитет на диодата. Извади ја и ќе немаш проблем
Пода гаранција се.. Подобро да ги вратам да ги заменам .?
Од ЛЕД?.. чудно на погласни песни се случува првиот пат беше по 2-3 секунди ама сега веќе почна да биди и по 15...
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Пред некоја година носам нетбукче кај нив на чистење на вентилаторот, ми го враќаат исчистен со расипана Лан порта, ми бараат 3000 денари за поправка :tapp: . Инаку освен ова сум немал негативни искуства со нив, друго се што имам земено од кај нив, монитор, лаптоп, апарат се си работи како што треба.
 
M

mar30

Гостин
Dva pati sum imal loso iskustvo so amc,desktop pc na koj vo rok od 6meseci 3 pati kulelrot se sjeba i tablet koj imase mrtvi pikseli i morase da go menjam za poskap model po sto celata seria od prviot bese so sjebani pikseli.
keep away from them.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
Јас лично досега од АМЦ сум немал никаков проблем, сите производи ги земам од таму, услужливи се во салонот во Прилеп и вработените. Но, пред една година еден мој другар купи цело куќиште и требаше да има (не држете ме за збор со моделиве) графичка нвидиа 630гт. Наместо 630гт, тие му ставиле нвидиа 210, а и со рамот мислам дека имаше некоја заебанција. Другар ми немаше ни забележано, и појдов кај него вечерта, гледаме не се деловите тие што требаше да ги има (според флаерот по кој се раководеа со цената). Појдовме утредента, му рекоа дека компјутерот е отваран и дека нема шанси да направиле таква грешка. Едвај по многу убедување се нафатија да му ја стават другата графичка, која за жал прегоре по 1 година па си купи другар ми нова од СЕТ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom