Aliens of the Deep

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Џејмс Камерон заедно со тимови од НАСА истражуваат среде океанот во делот наречен Mid-Ocean Ridge, потопен синџир на планини - дом на некои уникатни форми на живот. Исто така се дебатира околу можниста за постоење на живот на ЕУРОПА замарзнат свет кој се наоѓа на еден од природните сателити на на јупитер

 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Геџо тема за вонземјани и сам гледаш дека има - една дури и ја удвои.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Убо бе брат спој ги :)
Појќе ми беше за чудата во океанот а не за вонзенјани .... така се вика документарецот само го позајмив насловот.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ок, нека стои како засебна кратко време да падне во очи.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ја ја видов ама не знам што да коментирам...пошто некако ми иде исто со Ancient Aliens.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Џејмс Камерон заедно со тимови одНАСАистражуваатсреде океанот во делот наречен Mid-Ocean Ridge,потопенсинџир напланини - дом нанекои уникатниформи на живот. Исто така се дебатира околу можниста за постоење на живот на ЕУРОПА замарзнат свет кој се наоѓа на еден од природните сателити на на јупитер

Мислам дека, не сум го гледал цел документарецот, но мислам дека нема никаква врска со вонземјани, туку насловот има буквално значенје на алиенс- тугинец, странец така да ваљда се мисли за тоа колку е чудно и странско т.е. вонземски водниот не истражен свет за нас. Ова не мора да е точно само мое мислење можда негде во документарецот има и за вонземјани али не знам
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Мислам дека, не сум го гледал цел документарецот, но мислам дека нема никаква врска со вонземјани, туку насловот има буквално значенје на алиенс- тугинец, странец така да ваљда се мисли за тоа колку е чудно и странско т.е. вонземски водниот не истражен свет за нас. Ова не мора да е точно само мое мислење можда негде во документарецот има и за вонземјани али не знам
Ја не го погледнав, искрено...James Cameron лично сумњам дека би направил нешто во врска со вистински aliens. Мислам дека си во право кога се збори дека баш подводниот свет на нас ни е туѓ - не е истражен доволно.

Ја па мислев дека документаркава е за градбите под вода таму околу Јапонија.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
ЕЕЕЕЕЕ да беше за градбите во океаните ке беше супер, али тоа некако тешко излага во јавност.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Мислам дека, не сум го гледал цел документарецот, но мислам дека нема никаква врска со вонземјани, туку насловот има буквално значенје на алиенс- тугинец, странец така да ваљда се мисли за тоа колку е чудно и странско т.е. вонземски водниот не истражен свет за нас. Ова не мора да е точно само мое мислење можда негде во документарецот има и за вонземјани али не знам
Па едвај го најдов овај документарец и јас го имам upload-ирано на youtube ... насловот го позајмив за темава зошто навистина сите суштества во длабочините се за нас непознати ... човекот знае повеќе за месечината отколку за океаните ..... има еден краток дел каде што се дебатира околу можниста за постоење на живот на ЕУРОПА - замарзнат свет кој се наоѓа на еден од природните сателити на на јупитер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom