Alcatel OT Idol 2 Mini S

Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Ај некоја идеја каде би можел да најдам заштитна маска за телефонов? Побарав во 2/3 мобилари, никако да најдам...
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
И мене прво на тоа ми текна, ама не ми се чека 20тина дена, не дај боже да ми падне до тогаш жив ќе се изедам :icon_lol:
е тоа така бидува, само еднаш ја тргнав маската од телефонот и ми падна...Марфи јбг ... не верувам дека ќе најдеш кај нас, сеуште е нов модел за у МКД.
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Супер е телефончево, има една маана, брзо се загрева при игри, сурфање или било каква активност која вклучува и звук, ама гледам кога зборувам на Viber да го гасам звукот, или кога играм игра, па ваљда нема да имам никакви проблеми.
Ме нервира што батеријата трае еден ден, иако ако не го пипам би траела многу повеќе, ама јебига, не може се да има за тие пари.
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Ме нервира што батеријата трае еден ден, иако ако не го пипам би траела многу повеќе, ама јебига, не може се да има за тие пари.
Е тоа да, ама затоа мнгоу брзо се полни. Не сум имал телефон што толку брзо се полни.
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Дали некој има успеано да го update-ува андроид-от на kitkat 4.4 ?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Супер е телефончево, има една маана, брзо се загрева при игри, сурфање или било каква активност која вклучува и звук, ама гледам кога зборувам на Viber да го гасам звукот, или кога играм игра, па ваљда нема да имам никакви проблеми.
Ме нервира што батеријата трае еден ден, иако ако не го пипам би траела многу повеќе, ама јебига, не може се да има за тие пари.
Не се нервирај,на сите толку трае батеријата.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Го земав телефонот од Вип денес, и сега како што читав перформанси телефонот би требало да има 8гб меморија,а исто така и 1-2 недели пред да го земам го видов телефонот во вип и ме интересираше да проверам колку има меморија и си имаше некаде околу 6гб, не сум точно сигурен колку беше.. е сега проблемот е што кај мене има само 1.60гб внатрешна меморија, што не е можно бидејќи телефонот треба да има 8гб меморија,односно некаде околу 5-6гб внатрешна меморија.. е сега ме интересираше дали е и кај вас така.. или до мојот телефон е нешто проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom