Alcatel OT-813 unlock code

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Знае ли некој да ми каже код за декодирање на Алкател ОТ-813 од Т-мобајл? Се скапав ставање кодови од нет, ама нејќе. :(

П.С Доколку темава не е на правилно место, преместете ја, пошто јас барав ваква тема, ама немаше. ;)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.736
Поени од реакции
9.856
Aj штом е така ја да прашам за алкател 0т-991 .. од вип кодиран.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Ќе си појдеш у Т-мобајл и тие ќе ти го декодираат;)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ќе си појдеш у Т-мобајл и тие ќе ти го декодираат;)
Т-Мобајл и останатите оператори колку што знам јас тешко декодираат телефони, посебно ако си го купил телефонот од нив на пост-пејд нема шанси да ти го декодираат. За unlock кодови јас ја користам оваа страна и кодовите работат без проблем. Баш и за овој модел на мобилен што го бара членот имаат кодови, 10 фунти е кодот. Можеби е малце скапо ама барем е поефтино отколку да го однесеш во некоја мобилара.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.193
Поени од реакции
16.092
Баш и за овој модел на мобилен што го бара членот имаат кодови, 10 фунти е кодот. Можеби е малце скапо ама барем е поефтино отколку да го однесеш во некоја мобилара.
Да платам 10 фунти за да декодирам телефон што вреди 1000 ден, не заебавај :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Да платам 10 фунти за да декодирам телефон што вреди 1000 ден, не заебавај :)
Епа сега ти сакаш ебење ама нејќеш да ти влезе, тоа така му доаѓа. За без пари никој нема да ти го декодира телефонот, никој не е толку глуп. Ако го однесеш во Т-Мобајл и ако воопшто се согласат да ти го декодираат верувај дека ќе ти земат повеќе пари од 10 фунти.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.193
Поени од реакции
16.092
Епа сега ти сакаш ебење ама нејќеш да ти влезе, тоа така му доаѓа. За без пари никој нема да ти го декодира телефонот, никој не е толку глуп. Ако го однесеш во Т-Мобајл и ако воопшто се согласат да ти го декодираат верувај дека ќе ти земат повеќе пари од 10 фунти.
Колку е курсот на фунтава бе? И кој рече за безпари да декодира некој?
На крај на краишта у Т-мобиле ко што ме држи сеќавање мене, не декодираат телефони.

И да, другарче мое исти телефон декодираше за 300 ден.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
А ја не знам што ги кодираат телефоните? (n):tapp:
Треба да им забранат законски да ги кодираат.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
da ima nekoi decki od druga drzava nekolku pati mi dadoa kodovi ama zavisi moze eden den da pocekas zavisi dali se na internet
Еве одма ми израчуна човекот кодови за Alcatel OT 813 и OT 106(за една минута). Фала за линкот. :) Све декодирав.
--- надополнето: 6 август 2012 во 21:02 ---
Удрете кључ на темава.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Т-Мобајл и останатите оператори колку што знам јас тешко декодираат телефони, посебно ако си го купил телефонот од нив на пост-пејд нема шанси да ти го декодираат. За unlock кодови јас ја користам оваа страна и кодовите работат без проблем. Баш и за овој модел на мобилен што го бара членот имаат кодови, 10 фунти е кодот. Можеби е малце скапо ама барем е поефтино отколку да го однесеш во некоја мобилара.
Мене за 100 денари ми декодираа Сони Ериксон Иксперија во ВИП :/
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Мене за 100 денари ми декодираа Сони Ериксон Иксперија во ВИП :/
Јас пред 2 години кога земав BlackBerry Bold 9700 на пост-пејд од T-Mobile телефонот беше кодиран. После неколку дена отидов во T-Mobile и ги прашав дали може да ми го декодираат и сервисерот ми се изнасмеа едно убаво и ми рече дека не смеат да декодираат телефони купени на пост-пејд. После тоа отидов во ВИП а тие пак ми рекоа дека не смеат да декодираат телефони што не се купени од кај нив. Во ONE пак ми рекоа дека воопшто не декодираат телефони и да си го однесам на сервис. Бев кај сервисер и ми побара 2500 денари за декодирање. На крај си купив unlock code од страната што ја споменав во првиот пост за 7 долари и сам си го декодирав телефонот. Затоа реков дека операторите не декодираат, барем така беше пред 2 години, сега можеби имаат такви услуги незнам.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Јас пред 2 години кога земав BlackBerry Bold 9700 на пост-пејд од T-Mobile телефонот беше кодиран. После неколку дена отидов во T-Mobile и ги прашав дали може да ми го декодираат и сервисерот ми се изнасмеа едно убаво и ми рече дека не смеат да декодираат телефони купени на пост-пејд. После тоа отидов во ВИП а тие пак ми рекоа дека не смеат да декодираат телефони што не се купени од кај нив. Во ONE пак ми рекоа дека воопшто не декодираат телефони и да си го однесам на сервис. Бев кај сервисер и ми побара 2500 денари за декодирање. На крај си купив unlock code од страната што ја споменав во првиот пост за 7 долари и сам си го декодирав телефонот. Затоа реков дека операторите не декодираат, барем така беше пред 2 години, сега можеби имаат такви услуги незнам.
Јас знам дека не декодираат, ги прашав Оне на фејсбук.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom