Alarm fur Cobra 11

  • Креатор на темата Mario Gómez
  • Време на започнување
M

Mario Gómez

Гостин
Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei (English title: Alarm for Cobra 11 - The Motorway Police) is a long-running, popular German television series about a two-man team of highway police, originally set in Berlin and later in North Rhine-Westphalia. The series has been broadcast in countries worldwide.
Дали некој ја следи оваа серија, порано одеше на германската РТЛ, а сега ја следам на хрватската РТЛ. :)

Одлична "не американска" серија за двајца полицајци чије подрачје е автопатот, ми се допаѓаат епизодите, многу неизвесност и акции има, кога почнав да ја гледам се откажав од CSI сериите. :)


Eве нешто. А тие што гледаат и фаќаат РТЛ им предлагам да ја гледаат. Моментално на хрватската одат епизодите во кои партнер на турчинот е познатион Кристијан Оливер. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Најскапата серија во Германија, а и во светски рамки мислам дека беше тука некаде.
Читав дека за секоја епизода имале по неколку коли кои ги "маале од ѕидови и меѓусебно".

Интересна серија, едниот со брадичката е низ сите сезони таму, само партнерите ги мења. :)

Е сега, мене многу ме курчеше нивната неспособност, знам дека во сезоната што идеше на Телма максимално јадеа ќотек од сите можни негативци. И во секоја епизода се наоѓаа во смртна опасност ради таа нивна "тепачка" неспособност. Претерано малце...:)
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
Одлична серија, ја имам гледано на Телма. Интересна е. Ај можи ке се заинтересира да ја дава пак некоја ТВ наместо овие турски и какви не сапуници.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Омилена серија ми беше. :smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Многу добра серија, само некогаш претеруваа и со уништувањето коли. Сфаќам дека беа Autobahn polizei ама некогаш стварно се одеше во крајност :)
 
?

..........

Гостин
Добра серија, ја гледав порано на Телма,

Има и игра направено..Alarm für Cobra 11

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Феноменална серија, немаше ден да не ја гледам, секој работен ден во 8 и 15 на Телма. Највеќе ми се свиѓаше кога партнер на Семир му беше Том (Рене Стеинке). Имаше интересни сцени и со полицајците во униформа, Хорст и Дитер. Би сакал пак да ја пренесуваат на некоја македонска телевизија, и тоа во некој ударен термин. :)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Една од омилените серии, не пропуштав епизида на Телма, најинтересното е на почетокот ко ќе искршат десетина коли.:pos:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Најскапата серија во Германија, а и во светски рамки мислам дека беше тука некаде.
Читав дека за секоја епизода имале по неколку коли кои ги "маале од ѕидови и меѓусебно".

Интересна серија, едниот со брадичката е низ сите сезони таму, само партнерите ги мења. :)

Е сега, мене многу ме курчеше нивната неспособност, знам дека во сезоната што идеше на Телма максимално јадеа ќотек од сите можни негативци. И во секоја епизода се наоѓаа во смртна опасност ради таа нивна "тепачка" неспособност. Претерано малце...:)
Да турчинот не го бива за тепање, само тоа BMW-то лудо го вози.

Инаку незнам која серија идеше на Телма. А јас гледам моментално 15-та серија во која е Кристијан Оливер, има добри вештини, и повеќе има тепачки отколку аутобан трки. :)

Само после 16-та серија он се повлекува и иде во U.S и станува модел, омилен ми е од сите серии. :)

--- надополнето ---

Феноменална серија, немаше ден да не ја гледам, секој работен ден во 8 и 15 на Телма. Највеќе ми се свиѓаше кога партнер на Семир му беше Том (Рене Стеинке). Имаше интересни сцени и со полицајците во униформа, Хорст и Дитер. Би сакал пак да ја пренесуваат на некоја македонска телевизија, и тоа во некој ударен термин. :)
Хорст и Дите се легенди, за ништо не ги бива. :pos:

Има епизода кога ќе ги држат како заложници, една од поинтересните ми беше.

Инаку поима си немам дека ја давале на телма, не фаќам телма. Јбг.

Ама зато long live RTL.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Додека беше на телма Нон стоп ја следев Ама ја прекина И ништо ....РазБрав Дека во една епизода Уништиле над 60 Автомобили :) Некој кажуват Монтажи се Едно др Инаку Инспекторите опасни Семир Опасното Мало Човече:)
Да Не Знаете кога ќе продолжи на Телма и Која сезона беше кога ја прекина ?
 
M

mercenary

Гостин
Глеав пред 5-6 години на Телма....а пред 2-3 години даваа реприза,и тоаш глеав..
Сеа глеам на вики дека доста ликови се мењале а ја ги памтам само Турчинот и Том...сигурно биле најкул.
Добра серија ама Медикоптер беше боље..:smir:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.067
Поени од реакции
4.716
Една од најдобрите серии што сум ги гледал.
Едно што многу ми се допаѓа во оваа серија е тоа што не користат компјутерски анимации и ефекти.
Закон, не бива епизода ако не искршат дваесетина коли.
Едноставно имаат одличен каскадерски тим, а и добри финансии, штом можат да кршат 20 коли по епизода. :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Најдобра германска серија која ја имам гледано заедно со Медикоптер.Ја гледав на телма од почетокот али ја прекинаа по 2-3 години.И сега пред година две пак почнаа да ја даваат и пак ја прекинаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom