Agents of S.H.I.E.L.D.

Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Дејстовото во серијата е по настаните во Avengers, светот дознава за постоењето на вонземјаните и чудовиштата како Хулк ( додуша чудно е како им промакнал две на две зелен трол ). Агентот Колсон се врака од мртвите т.е. од Тахити т.е. од рајот. Си создава тим и ќе си брка вонземјани and stuff.​
Ефекти има, гаџети има, хумор се најдува. Не е на одмет да се гледа .​
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Многу описно.. поготово кога реченица за опишување завршвува со and stuff.
Не мислев на ова кога предложив некој да отвори тема у меѓувреме. :D

Али ајде, врши работа.

Пилотот беше прилично забавен.
Освен Робин ми штрчи, не дека не е убава, ама ја фаќа клетвата улога-по-која-сите-ја-знаат-и-џабе-се-труди-со-други.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Многу описно.. поготово кога реченица за опишување завршвува со and stuff.
Не мислев на ова кога предложив некој да отвори тема у меѓувреме. :D

Али ајде, врши работа.

Пилотот беше прилично забавен.
Освен Робин ми штрчи, не дека не е убава, ама ја фаќа клетвата улога-по-која-сите-ја-знаат-и-џабе-се-труди-со-други.

Мислам дека ќе ја нема баш во следните епизоди, не е ни во екипата.

Ми се свиѓа што од старт ни најавија story-arc кој ќе се провлекува низ сите епизоди. Агент Коулсон (името му е Агент, џабе ви е тоа Фил) беше интересна улога во Авенџерс филмовите а тука продолжува со ист стил. Ворд или како и да беше тој новиот агент е некако блед карактер али ваљда ќе се оправува со време. Скај (ја запамтив зашто е убава) е некако исфорсиран лик, но добро сепак. Таа азијатката нешто и се случило и ќе дознаеме повеќе после, додека научниците ќе бидат ваљда повеќе комик-релиф. Како за пилот, беше забавно. Не нешто ептен добро но толку колку што очекував.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Avengers само како серија шит невиден .:D
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Дотурка серијава некако до втора сезона. Последниве епизоди од сезонава малце од малце ја извадија од сивилото кое владееше низ претежно цела сезона.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
3.132
Добро никој веќе не ја гледа серијава?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
I do :). Али чекам да се собере материјал од целата сезона па маратонски да го изгледам.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@Шкорпион ко така ќе си почекаш до 2016 хаха
Знам :D

Али ми одговара. Имам на queue доста серии со комплетирани сезони што исто така не ми се гледани па со некои од нив се бафтам дур некоја друга серија/сезона од друга серија не се комплетира, па кога нешто ново ќе почне пак да се емитува, пак ги чекам со тоа што новокомплетираниве сезони/серии ги гледам и така у циклус :). Ми одговара системот :D.

Искрено не ми текнува освен Game of Thrones која друга серија сум ја гледал засебно епизода по епизода, недела по недела. Penny Dreadful можеби, ама првата половина. После чекав втората половина од сезоната да заврши на раат да изгледам се одеднаш :P.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
3.132
Знам :D

Али ми одговара. Имам на queue доста серии со комплетирани сезони што исто така не ми се гледани па со некои од нив се бафтам дур некоја друга серија/сезона од друга серија не се комплетира, па кога нешто ново ќе почне пак да се емитува, пак ги чекам со тоа што новокомплетираниве сезони/серии ги гледам и така у циклус :). Ми одговара системот :D.

Искрено не ми текнува освен Game of Thrones која друга серија сум ја гледал засебно епизода по епизода, недела по недела. Penny Dreadful можеби, ама првата половина. После чекав втората половина од сезоната да заврши на раат да изгледам се одеднаш :P.
Јас не можам така во никој случај. Моментално гледам 14 серии епизода по епизода, и уште 6 завршени серии..
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Јас не можам така во никој случај. Моментално гледам 14 серии епизода по епизода, и уште 6 завршени серии..
Oh my goodness :D

Ја 14 не можам ни маратонски да ги постигнам, немам толку време. Максимум по 3-4 месечно :D. А нови серии излагаат стално а и таков тип сум гледам се и сешто. Репризирам некад ептен стари серии со по десет до дузина сезони XD, за да помине време некоја понова серија да и поминат сезона-две :D.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
3.132
Oh my goodness :D

Ја 14 не можам ни маратонски да ги постигнам, немам толку време. Максимум по 3-4 месечно :D. А нови серии излагаат стално а и таков тип сум гледам се и сешто. Репризирам некад ептен стари серии со по десет до дузина сезони XD, за да помине време некоја понова серија да и поминат сезона-две :D.
Па кога сум на работа најчесто за викенд - цел викенд гледам. Рачунај сега сум дома, скоро месец дена. Скренав - кај зедов одмор, се каам хаха !!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Vratete se na temata ajde :)

Kako se razvi serijata, ja momentalno sve superherojsko gledam, ne mi precat cheesy stvari, duri Flash mi e jaka
Ali ovaa posle prvite epizodi epten mi bese ocaj I ja bataliv, ali recimo za Ultron da gleate, treba da se ima gledano Shield

Vredi li da se glea u celina?

Marvel so novite serii rastura, ama ovaa stalno mislam e fail nekako..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom