Age of Empires III

Член од
7 јули 2013
Мислења
1.480
Поени од реакции
9.367
Каде можам да ја спуштам Age of Empires 2?Не можам никако да ја најдам целосната верзија,а баш ми се играше ме фати носталгија:D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.679
Поени од реакции
4.414
За AoE III зборуваш, така? :unsure:
Да. Сум пробал и АОЕ 2 да ја играм пошто викаат подобра била ама некако ептен примитивна ми е графиката.(Многу ми е побитен гејмплејот ама сакам малку и на око да ме фаќа играта.)

П.С Игрицата е стара така да за времето кога ја издале сигурно била топ.[DOUBLEPOST=1436307897][/DOUBLEPOST]
Каде можам да ја спуштам Age of Empires 2?Не можам никако да ја најдам целосната верзија,а баш ми се играше ме фати носталгија:D
Ја имаш по торенти друже мислам дека не смее тука да се споделуваат линкови.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.422
Поени од реакции
22.989
Супер е АОЕ 3 . До скоро ја играв со еден мод каде што се додадени нови нации. Ги има Полска, Шведска, Италија, Швајцарија, Австро - Унгарија, САД, Прусија . Сите се оригинални и сите имаат посебни картички. Има и нови мапи со нови неутрални војници.
А двојката има мн јака прича и добр би било да се реиздаде со нов енџин за новиве компјутери и у 3Д.
 

VaneStoilov

Jaeger
Член од
6 јуни 2015
Мислења
98
Поени од реакции
13
Супер е АОЕ 3 . До скоро ја играв со еден мод каде што се додадени нови нации. Ги има Полска, Шведска, Италија, Швајцарија, Австро - Унгарија, САД, Прусија . Сите се оригинални и сите имаат посебни картички. Има и нови мапи со нови неутрални војници.
А двојката има мн јака прича и добр би било да се реиздаде со нов енџин за новиве компјутери и у 3Д.
Дали си во некој клан на AoE3 и дали имаш време за да се натпреваруваме :giggle: (секако ако имаш време :unsure: )[DOUBLEPOST=1436396850][/DOUBLEPOST]
Пред 1 недела ја инсталирав чисто поради носталгија, па викнав уште 3 другарчиња и понекогаш навечер играме онлајн преку гејмренџер :) asian dynasties :D
Може да ви се придружам? :D
Баш би сакал да играм мултиплеер против некого... :cool:
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.422
Поени од реакции
22.989
Дали си во некој клан на AoE3 и дали имаш време за да се натпреваруваме :giggle: (секако ако имаш време :unsure: )[DOUBLEPOST=1436396850][/DOUBLEPOST]
Може да ви се придружам? :D
Баш би сакал да играм мултиплеер против некого... :cool:
Ja бате не играм на нет само синглплеер, а од клан сум далеку.Иначе има 2 групи на нет за АОЕ 3, разгледај таму и распрашај се.
Имам 2-3 другари шо 6 години ги молам за мултиплеер и гледам работава неиде. Башка ја со тоа ``скоро`` мислев пред 3-4 месеца :)
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
652
Поени од реакции
516
Дали си во некој клан на AoE3 и дали имаш време за да се натпреваруваме :giggle: (секако ако имаш време :unsure: )[DOUBLEPOST=1436396850][/DOUBLEPOST]
Може да ви се придружам? :D
Баш би сакал да играм мултиплеер против некого... :cool:
Се разбира, ќе ти пишам пп кога ќе играме точно... btw ASIAN DINASTIES и patch 1.03 :D
 
T

Torchyrus

Гостин
АОЕ III пред два месеци со цимерите и комшиите се искинавме од играње ! Почна еден од нас (најболниот) и по некое време се собравме 7-8 души и игравме на Game Ranger ама престанавме и неам чепнато сега, интересно е да се игра LAN има заебанции.
Ако се прави нешто организација тука за играње преку Game Ranger count me in ! а можеби ако има слободен и некој од екипата шо игравме ќе се нафати ping @Smirnoff[DOUBLEPOST=1436449773][/DOUBLEPOST]
играта е добра само глупост е направена со тие картите сто ги добиваш треба да собираш итн итн ако се игра multiplayer нема да има баланс
мислам дека сега е одредено со некој вид на ранг систем
0-9 ниво
10-24 ниво ит.н. н осепак за тоа си целосно во право (y);)
Има шифра за 10 минути се качува солиден левел. А не ти е потребено повеќе до 20ти сите карти може да ги користиш.
 
Последно уредено од модератор:

VaneStoilov

Jaeger
Член од
6 јуни 2015
Мислења
98
Поени од реакции
13
АОЕ III пред два месеци со цимерите и комшиите се искинавме од играње ! Почна еден од нас (најболниот) и по некое време се собравме 7-8 души и игравме на Game Ranger ама престанавме и неам чепнато сега, интересно е да се игра LAN има заебанции.
Ако се прави нешто организација тука за играње преку Game Ranger count me in ! а можеби ако има слободен и некој од екипата шо игравме ќе се нафати ping @Smirnoff[DOUBLEPOST=1436449773][/DOUBLEPOST]

Има шифра за 10 минути се качува солиден левел. А не ти е потребено повеќе до 20ти сите карти може да ги користиш.
:aplauz:

Разликата е што имаш повеке опции и подобри работи ке добиеш кога ке минеш нов левел во ingame, на пр. од II на III.
Имаш четири карти да бираш кога ќе влегуваш во II ниво со 131 левел отколку во II ниво со 9 левел.:facepalm:
Иначе сето останато е супер.;) :D[DOUBLEPOST=1436450427][/DOUBLEPOST]
Се разбира, ќе ти пишам пп кога ќе играме точно... btw ASIAN DINASTIES и patch 1.03 :D
(y)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.960
Поени од реакции
7.503
Има шифра за 10 минути се качува солиден левел. А не ти е потребено повеќе до 20ти сите карти може да ги користиш.
баш добро ама поентата ми беше не е избалансирана не декам можеш да користиш шифра или не да качиш левел
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
60
Поени од реакции
0
АОЕ 3 се хакира и си местиш кој сакаш левел и си ги отклучуваш сите карти и така избалансирана е играта :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.960
Поени од реакции
7.503
не ме разбирате без шифри и без хакирање играта не е избалансирана од призведителот за шифри и хакнување не е работата со тоа правиш чит
 

VaneStoilov

Jaeger
Член од
6 јуни 2015
Мислења
98
Поени од реакции
13
АОЕ 3 се хакира и си местиш кој сакаш левел и си ги отклучуваш сите карти и така избалансирана е играта :D
Мислам дека не може да си наместиш кој сакаш левел ако играш мултиплеер преку ESO
 

VaneStoilov

Jaeger
Член од
6 јуни 2015
Мислења
98
Поени од реакции
13
До сите тие кои по играат Age of Empires 3.
Ако некој сака да игра мултиплеер нека ми пиши пп.
Малку е досадно да играш на ботови, а и бајаги се чека на гејмренџер за игра.

$ent from Tapatalk
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
108
Поени од реакции
70
btw vo igrata mozes sam da si menjavas level ako nekoj zainteresina ke vi pokazam so screen shoots kako :D poso skoro site gradovi so gi imam mi se 100 lvl :D i lvl i toa so e za gradot mozes da go pravis da si go upgrejdiras demek za izgledot nesto :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom