A2 - Нов телевизиски канал на А1

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Јас не знам каде сум рекла дека А2 ќе биде албански, може доказ за тоа пред да збориш на памет, дечко?
други тогаш шпекулираа дека ќе бил албански А2
а за А3, БОБИ, сигурна е информацијава, изгледа ќе биде во скоро време
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еј абе А2 има веб страна ?Да ја видам програмата за денес,или па некој нека ја постира тука :)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Aко А3 е албански тогаш не ми ни треба..

btw.. не верувам за тој канал.. прво треба да си средат програмата на А2 саглам па после да пуштат нов.. :smir:

пс. DIJAMANTE незнам од каде ти се тие многу доверливи информации.. ама за 24 дека ќе го дават и вторници ме зафркна.. :pos2: џабе го чекав
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Стварно се извинувам, али така пишува во ТВ програма за А1, не сум јас крива
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Како може да ја најдам А2 на сателитска? Мојата антена е свртена на Интелсат 10-02, каде што и треба да биде А2. Ресиверот одлично го фаќа сигналот за параметрите што се за таа телевизија, но кога ќе почне да ги симнува каналите, све симнува, само не А2. Може ли некој да ми каже зошто?
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Во колку саат има SoutPark на А2, сеа?
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Како може да ја најдам А2 на сателитска? Мојата антена е свртена на Интелсат 10-02, каде што и треба да биде А2. Ресиверот одлично го фаќа сигналот за параметрите што се за таа телевизија, но кога ќе почне да ги симнува каналите, све симнува, само не А2. Може ли некој да ми каже зошто?
можи ресиверот ти е штелован да бара само кодирани канали пошто сите канали на тие параметри се кодирани освен А2.

поздрав
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
можи ресиверот ти е штелован да бара само кодирани канали пошто сите канали на тие параметри се кодирани освен А2.

поздрав
Ресиверот не ми беше штелован за кодирани канали, намерно подесив да бара само слободни програми на тие параметри, но не ми најде ништо. А кога ќе бодесам да бара и шифрирани и нешифрирани, ми наоѓа италијански програми од пакетот на Скај, но не ми ја наоѓа А2.
Инаку фала што се потруди да ми помогнеш.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Зар гледате аматерски телевизии како што е А2....каде што ни еден тајминг не е точен...а за А1 и да не зборам оти таму вестите од што се многу точни знаат некогаш и во 19:11h да почнат...кретени аматерски со копиран стил!!!

:smir:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Името не ми се допаѓа А2 би требало да биде А1 плус како што беше порано..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Името не ми се допаѓа А2 би требало да биде А1 плус како што беше порано..
...или пак Б2 од кај знаеш може после В3. Шах!

Него Идол е новиот ОТ. Филмови јок. Телевизија Реприза. Е тоа е правилното име на телевизијава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom