A little help here :)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
И на двата камерата им е катастрофа, кога ке ги извадиш сликите на PC ке сватиш што сакам да кажам.
Камера - Малце е подобра на ЕС-от
Резолуција - појака на ЕС-от
Процесор - 70 херци побрз е ЕС-от
РАМ - 512 ЕС-от наспроти 384
ГПРС - подобар на ЕС-от класа 12 наспроти 10
Батерија - малце послаба на ЕС-от 1280 наспроти 1300 ма

Иначе мора да ги пофалам и двата дека многу добар блиц имаат, имам сликано во целосно затемнета просторија и се изненадив од моделов каква слика ми извади. Тоа беше кога излезе на продажба кај нас (дека немаше тогаш многу модели со добар блиц и камера). Сега има и други модели со таков блиц ако не и подобар.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Камера - Малце е подобра на ЕС-от
Резолуција - појака на ЕС-от
Процесор - 70 херци побрз е ЕС-от
РАМ - 512 ЕС-от наспроти 384
ГПРС - подобар на ЕС-от класа 12 наспроти 10
Батерија - малце послаба на ЕС-от 1280 наспроти 1300 ма

Иначе мора да ги пофалам и двата дека многу добар блиц имаат, имам сликано во целосно затемнета просторија и се изненадив од моделов каква слика ми извади. Тоа беше кога излезе на продажба кај нас (дека немаше тогаш многу модели со добар блиц и камера). Сега има и други модели со таков блиц ако не и подобар.
Од ова што си се намачил да напишеш погоре може само да се заклучи дека разликата е минимална т.е. кога би ти ги дал овие два телефона нема да осетиш никаква разлика во однос на брзина на реакција или долготрајност на батеријата, интернетот, освен резулуцијата на екранот и Андроид системот. Верувај. :)
 
H

-HRO

Гостин
Го земав T-Mobile Move Balance-от. :)
Што можам да кажам, освен дека сум презадоволен.
Одличен телефон за одлична цена.
Поседува се што ми е потребно, а батеријата највеќе ме изненади.
2 дена не го оставив да дише телефонот, го утепав од работа, и сеуште батеријата не е потрошена дури ни до пола....
Не погрешив во изборот :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Го земав T-Mobile Move Balance-от. :)
Што можам да кажам, освен дека сум презадоволен.
Одличен телефон за одлична цена.
Поседува се што ми е потребно, а батеријата највеќе ме изненади.
2 дена не го оставив да дише телефонот, го утепав од работа, и сеуште батеријата не е потрошена дури ни до пола....
Не погрешив во изборот :)
со среќа да се служиш. сеуште е нов телефонот батеријата полни ја кога ке се испразни скроз и уште повеќе ке ти трае
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Го земав T-Mobile Move Balance-от. :)
Што можам да кажам, освен дека сум презадоволен.
Одличен телефон за одлична цена.
Поседува се што ми е потребно, а батеријата највеќе ме изненади.
2 дена не го оставив да дише телефонот, го утепав од работа, и сеуште батеријата не е потрошена дури ни до пола....
Не погрешив во изборот :)
Супер избор во однос цена и перформанси. За батеријата, не го гледај зелениот индикатор горе зошто грешно покажува, тоа е маана на сите андроид телефони (не се плаши, до софтверот е). Најдобар показател за батеријата е да влезеш во settings/about phone/status. :)
 
H

-HRO

Гостин
со среќа да се служиш. сеуште е нов телефонот батеријата полни ја кога ке се испразни скроз и уште повеќе ке ти трае
Супер избор во однос цена и перформанси. За батеријата, не го гледај зелениот индикатор горе зошто грешно покажува, тоа е маана на сите андроид телефони (не се плаши, до софтверот е). Најдобар показател за батеријата е да влезеш во settings/about phone/status. :)
Благодарам момци, вие 3 пати поубав од мојов да си купите. :) :)
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
самсунг, самсунг, самсунг..сепак со здравје да си го служиш тој што си си го купила
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Конечно го извадија Балансот на гсмарена :) Батеријата е нешто страшно. Едвај чекам да си го купам.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
T-Mobile Move Balance не е T-Mobile Vivacity
Тоа е Huawei U8600-1.
Јас штом го видов на интеренет страната на Т-Мобиле одма лапнав еден.
Телефонот е 4990 ден у мојот пакет (Релакс фамили), а е во класа од 10-11,000
3,7 инчи екран
800-480 резолуција
5 мега камера
Андроид 2.3.5
Жива копија на I-Phone 4 на изглед
800Мhz Процесор

у секој случај ги шие и Х8 и самсунгот у тие пари
Huawei U8600-1 има камера од напред а Балансот нема така да не е Huawei U8600-1 ;)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
295
Поени од реакции
105

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ти да не си ГРК.
Мене телефонот ми е во раце и вика ЈАС СУМ Huawei U8600.
А и плус
http://android.modaco.com/topic/350153-t-mobile-move-balance-huawei-u8600-spark/


Ја колку што гледам на првиот има напред камера а сликата ја најдов под Huawei U8600 а оваа втората излегува кога ке напишам Т-mobile move balance.
Прееска налетав на една страна на која пишеше дека Huawei-от има Secondary Camera па затоа ти реплицирав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom