3G и во припејд

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
штотуку ми стигна порака дека 3г услугата од космофон е достапна и во припејд.

цитирам: Ново! 3г услуги во припејд! COSMOFON оцозможува 100 бесплатни минути за видео повици и 100 мб бесплатен интернет.Активирај преку СМС со текст 3G на 124


штета шо немам 3г телефон:toe:
 
I

insaneivan

Гостин
штотуку ми стигна порака дека 3г услугата од космофон е достапна и во припејд.

цитирам: Ново! 3г услуги во припејд! COSMOFON оцозможува 100 бесплатни минути за видео повици и 100 мб бесплатен интернет.Активирај преку СМС со текст 3G на 124


штета шо немам 3г телефон:toe:
хах..
јас имам 4 али не сум во мк:toe:
 
P

Princ

Гостин
Отсега, сите при-пејд корисници на COSMOFON ќе можат да прават видео повици и да користат интернет со брзина и до 3.6 Mbps преку своите 3G мобилни телефони.
Со активирање на 3G услугата во промотивниот период корисниците добиваат:

  • 100 бесплатни минути за видео повици
  • 100 MB бесплатен интернет од мобилен телефон
3G услугата се активира со испраќање бесплатна SMS порака со содржина: 3G на 124.
Услугата Мобилен интернет се активира преку SMS порака со текст internet на 124 или повик до Центарот за грижа за корисници на 124.
За користење на услугата Мобилен интернет корисниците треба соодветно да ги прилагодат својот мобилен телефон и компјутер (доколку пристапуваат на интернет преку компјутер). Основниот APN параметар за прилагодување на мобилниот телефон или компјутер е: ppinternet
Промоцијата трае ограничен период. По искористување на бесплатните минути за видео повици и бесплатниот интернет, сообраќајот се наплатува по цена од 6 ден/мин (7,04 ден/мин со ДДВ) за видео повици и 3 ден/MB (3,54 ден/MB со ДДВ) за интернет.
Користењето на 3G услугите зависи од можностите на мобилниот телефон и од покриеноста со 3G мрежа.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
cekaj be pa jas na w200i imam podeseno vo apn ppinternet i koristam gprs e prasaneto mi bese dali 1mb ke bidi 3.54den i na gprs?


*izvinete za latinicava stotuku instalirav kubuntu i neznam kako da podesam kirilica
 

Kajgana Shop

На врв Bottom