3D наочари

Член од
28 февруари 2012
Мислења
19
Поени од реакции
0
Да не знаете од кај можам да купам 3D наочари? Го симнав Аватар од замунда во 3D и сакам да го глеам...
Доколку сакаш да купиш 3D наочари можеш да купиш од овде http://s.dealextreme.com/search/3d+glasses јас исто така имам порачано и добро се гледа гледам филмови :D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Има ли негде во Скопје да се купат од оние картонските црвено-зелени наочари....
... ми се маткаа дома неколку пара од нив, сега ко ми притребаа ко у земја да пропаднале...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Има ли негде во Скопје да се купат од оние картонските црвено-зелени наочари....
... ми се маткаа дома неколку пара од нив, сега ко ми притребаа ко у земја да пропаднале...
Во книжари барај 3D разгледници, со нив доаѓаат 2 пара такви за некои 100-120 денари. Или на ибеј порачај си, ама не вреди ич тоа 3D, нит бои ќе разликуваш, нит ќе осетиш нешто многу, а ќе те болат очи после 1 минута.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Во книжари барај 3D разгледници, со нив доаѓаат 2 пара такви за некои 100-120 денари. Или на ибеј порачај си, ама не вреди ич тоа 3D, нит бои ќе разликуваш, нит ќе осетиш нешто многу, а ќе те болат очи после 1 минута.
Не ми се за гледање, експериментирам со некои фотографи за заебанции за штосеви правање, за гледање ги имам и повремено ги користам оние сивине од нВидиа.....
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не ми се за гледање, експериментирам со некои фотографи за заебанции за штосеви правање, за гледање ги имам и повремено ги користам оние сивине од нВидиа.....
Кои поточно? Тие старите што се приклучуваат во графичката или овие најновиве што бараат монитор со над 100 херци? И од кај ги зема и по која цена.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Кои поточно? Тие старите што се приклучуваат во графичката или овие најновиве што бараат монитор со над 100 херци? И од кај ги зема и по која цена.
Да тие... во фирма имам и еден постар P4 со графичка GF 4 oд ASUS.... на него си гледам филмови и лутам по интернет (без антивирус или било каква заштита, ич не ми е гајле, нема ништо во него, а ако нешто се поебе да е жив и здрав Norton Ghost имиџот) .... понекогаш симнувам 3д филмови или директно од нет гледам.... не е нешто нарочито и замара, е сега има и една заебанција.. со преводите ... т.е. тие се вметнуваат на само една од двете паралелни слики па можат да се читаат само со лево или само со десно око, па сега ако се гледаат само со „мрзливото’’ око за читање... имаме проблем, ги гледаш буквите ама не стигаат до мозокот...:D
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Google ги тестира новите наочари.




 
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
Сака да ти каже дека не можеш да гледаш 3д филмови/видеа на обичен монитор и успат да биде смешен.
Има како да гледаш и во боја и во 3Д ако си „отворен„ за предизвици и за нови работи! :sneaky:

Види како типов го решил тоа:

ги расипа очите :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.326
Поени од реакции
7.788
Еј како што има хипнотизирани луѓе од обични ЦРТ телевизори па се што ќе видат на филм серија или вести мислат дека е вистина, со ова наочариве ќе има многу повеќе.
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Каде можам да најдам 3d црвено-сини наочари во Битола? ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom