360 фотографии

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Имате ли некое програмче за правење 360 фотографии како на Google Earth.
И ако може да објасните накратко. Најдов некои ама се многу комплицирани.:toe:
 
Член од
13 март 2011
Мислења
10
Поени од реакции
21
Немаме, и јас барам да му се мочам, се некои никакви ги наогам, ако имаш идеју дај линк.
 

Crypter

Апла Зелен...
Член од
6 јуни 2010
Мислења
131
Поени од реакции
48
Не се тоа 360 фотографии, тоа се VR фотографии (VR=виртуелна реалност). Нема посебни програми за вакви ствари, знам само еден веб сајт кој се занимава со ова, се вика panomonkey ама панорамите од таму ти се со watermark-ови.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Имате ли некое програмче за правење 360 фотографии како на Google Earth.
И ако може да објасните накратко. Најдов некои ама се многу комплицирани.:toe:

Има panorama maker , можиш со тоа да направиш 360 фотка ако мислиш на истото ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom