30 Day Song Challenge

  • Креатор на темата theTinule
  • Време на започнување

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Day#63 - A song that you can play on an instrument

Во 4 одделение ме запишаа на часови по пијано, „Ода на радоста“ од Бетовен, беше единствената песна што научив да ја свирам на пијано :icon_mrgr: и ден денес ги паметам нотите и ден денес можам да ја свирам :pipi:

 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Day #63 - A song that you can play on an instrument
Па со класични инструменти не сум имал искуство. :icon_mrgr: Но неколку години со DJ опрема ДА!
Во тоа време на Pioneer CDJ1000MK2 плеери и миксер DJM-800
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ден #63...а song that you can play on an instrument

Кога бев основец, по музичко учевме да свириме на флејта (Ангел) и бев доста солиден. И да, дома имам 20-30 музички инструменти, што ударни, што жичани, што дувачки, и се што знам е да мавам на дајрето. Жално. :sleep:

Требаше да почнам со часови по гитара, пред едно 15 год, ама уште на првиот час ми рекоа дека сум немал слух за музика и не сум знаел да одржувам такт.:sleep:

На кавал, денес, можам да го освирам само ова. Жално. И тажно. :sleep:
 
Член од
27 јануари 2022
Мислења
21
Поени од реакции
58
Ден #63...а song that you can play on an instrument

Кога бев основец, по музичко учевме да свириме на флејта (Ангел) и бев доста солиден. И да, дома имам 20-30 музички инструменти, што ударни, што жичани, што дувачки, и се што знам е да мавам на дајрето. Жално. :sleep:

Требаше да почнам со часови по гитара, пред едно 15 год, ама уште на првиот час ми рекоа дека сум немал слух за музика и не сум знаел да одржувам такт.:sleep:

На кавал, денес, можам да го освирам само ова. Жално. И тажно. :sleep:
Interesni zmiički.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom