3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Член од
10 септември 2016
Мислења
4.045
Поени од реакции
5.915
У која селска екипа пак се фини домаќините :D

Не верувам дека нема некој детаљ поврзано со кутлешот овој настан.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.770
Поени од реакции
3.942
Фашизам на дело. Во сопствената држава да имаш ограничувања за промовирање на националните симболи.
Ебате стокхолмскиот синдром.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
У која селска екипа пак се фини домаќините :D

Не верувам дека нема некој детаљ поврзано со кутлешот овој настан.
На 08.09.2019 во с.Волино-Дебрца на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с.Волино и ФК Црно буки од Битола околу 17.05 ч. поради незадоволство од одлука на судиите З. Т. (47) од. с.Волино влегол на теренот да ги нападне.

Полициски службеници интервенирале и при превземање на мерки за приведување на З.Т.. тој пружил отпор, а полициските службеници во извршувањето на службени дејства ( при приведувањето на игралиштето и потоа и при транспорт на приведените) биле попречувани од Т.Н. (50) од с.Волино, К. Н. (21) од с.Волино, С.Б. (37) од. с.Волино, Д.С. (24) од с.Волино, Б.А. (36) од с.Волино, Н.С. (27) од. с.Волино, М.А. (59) од с.Волино, кои се приведени во ПС Охрид. Во попречувањето учествувале и Г.Д., А.В. и Ѓ.И. за кои се преземаат мерки за пронаоѓање. Известен е јавен обвинител и против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.
Чисто за тие што веруваат дека луѓето биле апсени за Кутлешот, еве ви старо видео од тоа како изгледа стадионот во Волино :D

Досега на никого не му сметале, па вчера им текнало да ги апсат, на државен празник :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.045
Поени од реакции
5.915
Чисто за тие што веруваат дека луѓето биле апсени за Кутлешот, еве ви старо видео од тоа како изгледа стадионот во Волино :D

Досега на никого не му сметале, па вчера им текнало да ги апсат, на државен празник :D
Па досега на никој не му ни сметаше кутлешот бе другар.Нормално дека нема од СВР Охрид да речат ги апсевме поради тоа.Јас не сумњам дека имало инцидент во една таква лига ама пак ова покажување сила и апсење како да се дилери на дрога укажува само дека се е поради кутлешот.Познавајќи какви партиски ботови има по вакви места кои се спремни за партијата да загинат јасно ми е дека кутлешот им боде у очи сега.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Па досега на никој не му ни сметаше кутлешот бе другар.Нормално дека нема од СВР Охрид да речат ги апсевме поради тоа.Јас не сумњам дека имало инцидент во една таква лига ама пак ова покажување сила и апсење како да се дилери на дрога укажува само дека се е поради кутлешот.Познавајќи какви партиски ботови има по вакви места кои се спремни за партијата да загинат јасно ми е дека кутлешот им боде у очи сега.
Разликата е во тоа што насловите викаат дека ПОЛИЦИЈАТА ГИ УАПСИЛА ПОРАДИ ВЕЕЊЕ ЗНАМЕ.
Не, полицијата не ги уапсила поради веење на знаме, туку дека влегле во терен да го млатат судијата. Да, можеби влијаела и партиската припадност при апсењето (според сликиве што ги гледам, овие сите се членови на дпмне), но тоа не било причината. Да не направеле ништо неправилно, немало да ги апсат.
Ама, бидејќи направиле беља, сега му даваат политичка слика на случајот (пошто и самите се партиски обоени) со цел да ја дефокусираат јавноста и нормално партијата тоа го користи за лапнување поени.
Милион портали ја раширија веста поради ексклузивност, никој нив не чул ни за трета лига, ниту знае како се игра во трета лига.

Цел живот сум во третите лиги и сешто сум видел. Прво тие во публика најчесто се стари локалци дојдени да утепаат време. Не ни разбираат фудбал, на секоја судиска одлука само слушаш „ДОШОЛ ОВОЈ ОВДЕ ДА НИ ГИ ОШТЕТУВА ДЕЦАТА“, а тоа врска си нема. Секогаш се судиите на удар и никој не ги штити, иако и самите тие често се подмитливи во понискиве лиги и судат за одредени екипи.
Патем, Црно Буки е еден од фаворитите за пласман во повисока лига, со оваа победа, Сатеска „одигра“ за Велешта и Влазними, кои се ривали на Црно Буки во борбата за втора лига.
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
269
Поени од реакции
91
Ај ако има доброволци пишете му на @Harry Potter ако сакате да покривате некоја општинска лига со редовни резултати истиот ден, за да ги има на macedonianfootball.com
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
816
Поени од реакции
433
Чисто за тие што веруваат дека луѓето биле апсени за Кутлешот, еве ви старо видео од тоа како изгледа стадионот во Волино :D

Досега на никого не му сметале, па вчера им текнало да ги апсат, на државен празник :D
1568039747220.png 1568039794717.png

Еве како изгледаше вчера теренот. Инаку само можам да ви кажам дека муабетите за знамиња и некакви си извикувања немаат никаква врска со реалноста.
 
Член од
23 август 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дали некој знае што се случи со ФК Балкан од Чаир.Дали игра у 4 лига Скопје?
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.392
Поени од реакции
2.320
Па досега на никој не му ни сметаше кутлешот бе другар.Нормално дека нема од СВР Охрид да речат ги апсевме поради тоа.Јас не сумњам дека имало инцидент во една таква лига ама пак ова покажување сила и апсење како да се дилери на дрога укажува само дека се е поради кутлешот.Познавајќи какви партиски ботови има по вакви места кои се спремни за партијата да загинат јасно ми е дека кутлешот им боде у очи сега.
ЈАс лично имам судено таму повеќе пати и порано имаа заслужено да му се случи вакво нешто само што градоначалникот ги вадеше повеќе пати бидејќи е од партијата на власт и преку својата моќ пробваше да ги минимизира тие работи но сега и на полицијата преку гла му има дојдено од овие примитивци..иначе нема никаква врска политиката и знамињата,нивниот простотилук и примитивизам има најмногу влијание за вчерашниот настан..онакви ретардоси и примитивци дури во запустените Албански села не постојат..судиите неможат една нормална фудбалска одлука да донесат..како мајмуни скокаат сите до еден заедно со градоначалникот.

Лани тој глупакот го удри судијата Фатмир Бафто од Охрид и не одговараше ѓубрето,и сега нашол да кажва кој што како ..само бркање за ваквите екипи и 100 години казна фудбал..само штета што се е политички кај нас и ќе си помини ова како ништо да не е....и нив донекаде ги разбирам со оглед дека на Велешта 100 години се и сешто му се опростува за мир во куќата и затоа така се понашаат.
Автоматски споено мислење:

Фашизам на дело. Во сопствената држава да имаш ограничувања за промовирање на националните симболи.
Ебате стокхолмскиот синдром.
Муабети за мали деца, типични Вмровско лажирање и пуштање глупости во медиумите за да се пали народот..добро дали сериозно мислите дека полицијата се закрева некој да апси за знамиња на кутлеш?...еве јас лично сум присуствувал на милион утакмици каде имаат знамиња на кутлеш домашната екипа и не се сеќавам некој да е уапсен поради тоа..ако си се однесуваш нормално никој не те гиба.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
А дали е почната ОФЛ Гази Баба?Ако е тогаш некој нека даде тебела и распоред ако има.
 
Последно уредено:

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
А дали е почната ОФЛ Гази Баба?Ако е тогаш некој нека даде тебела и распоред ако има.
Скопскиве општински лиги вообичаено почнуваат подоцна, слично како и трета лига север.
 
Член од
23 август 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Скопскиве општински лиги вообичаено почнуваат подоцна, слично како и трета лига север.
А ако знаеш кпга почнува трета север.На MacedonianFootball нема ажурирано.
Автоматски споено мислење:

Во меѓувреме дознав кога почнува лигата.Почнува на 15 во недела а за распоред само знам за Братство Влазними Screenshot_20190910-232111_Facebook.jpg
 
Последно уредено:
На врв Bottom