2checkout.com

Член од
12 февруари 2018
Мислења
30
Поени од реакции
1
Здраво,

Имам вебсајт на wix.com за продажба во странство се оди ок на прифаќање нарачки наплата преку пеј пал до сега но решивме да се прошириме нив европа но и на балканот бидејќи до сега сме презадоволни од платформска страна (wix) решивме да не ја менуваме но наидовме на проблем за во европа пејпал е во ред но за балканов тешко од wix ни даваа инструкции да користиме 2checkout.com платформа за прифаќање на наплати но сетинзите се за нас "научна фантастика'' така да сакам да прашам дали има компанија или лице кое знае да работи на таа страна да ни помогне?

Ви благодарам
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Види на Dropshipping Balkan страната, во меморија ми е дека иста мака мачат, и мислам дека ке најдеш туторијал за сетирање.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
На една од моите вордпресс теми, бидејќи не ми е со woocommerce, од можните платежни средства само 2CО можеше за Македонија. Искрено, кога ќе ги видиш провизиите, мислам дека ќе се премислиш.. Биди спремен како компанија да губиш од старт од 5 до 10% на сумата и тоа само од нивниот сервис... а кај ти се другите давачки. Ако можам, пиши ми ќе видиме што е.. Претпоставувам истите барања се и како за вордпрес.
 
Член од
12 февруари 2018
Мислења
30
Поени од реакции
1
На една од моите вордпресс теми, бидејќи не ми е со woocommerce, од можните платежни средства само 2CО можеше за Македонија. Искрено, кога ќе ги видиш провизиите, мислам дека ќе се премислиш.. Биди спремен како компанија да губиш од старт од 5 до 10% на сумата и тоа само од нивниот сервис... а кај ти се другите давачки. Ако можам, пиши ми ќе видиме што е.. Претпоставувам истите барања се и како за вордпрес.
Фала за одговор полаку средуваме бараа илјада документи до сега но тоа се среди за друго околу постото викаа не се движи повеќе од 5% веројатно бидејќи од WIX пакетите за еcommerce ние најскапиот го имаме.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
583
Поени од реакции
246
Користев Shopify и секако само 2checkout беше единствена опција и морав да испробам
Срање се навистина, за да стигнеш до checkout пејчот треба 2-3 страни да преминеш кликаш некст па те води до друг линк.. таков им е системот а провизија ненормално перат
И исто така мора најмалку 500евра да имаш на акаунтот за да почнеш да вадиш :facepalm:
Па потоа некако се префрлив на Stripe, но со македонски документи тешко

Малку каснам но доколку имаш сеуште проблеми со интеграција на 2checkout пиши ми пп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom