2checkout.com

Член од
12 февруари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
1
Здраво,

Имам вебсајт на wix.com за продажба во странство се оди ок на прифаќање нарачки наплата преку пеј пал до сега но решивме да се прошириме нив европа но и на балканот бидејќи до сега сме презадоволни од платформска страна (wix) решивме да не ја менуваме но наидовме на проблем за во европа пејпал е во ред но за балканов тешко од wix ни даваа инструкции да користиме 2checkout.com платформа за прифаќање на наплати но сетинзите се за нас "научна фантастика'' така да сакам да прашам дали има компанија или лице кое знае да работи на таа страна да ни помогне?

Ви благодарам
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23.652
Поени од реакции
36.274
Види на Dropshipping Balkan страната, во меморија ми е дека иста мака мачат, и мислам дека ке најдеш туторијал за сетирање.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
610
Поени од реакции
398
На една од моите вордпресс теми, бидејќи не ми е со woocommerce, од можните платежни средства само 2CО можеше за Македонија. Искрено, кога ќе ги видиш провизиите, мислам дека ќе се премислиш.. Биди спремен како компанија да губиш од старт од 5 до 10% на сумата и тоа само од нивниот сервис... а кај ти се другите давачки. Ако можам, пиши ми ќе видиме што е.. Претпоставувам истите барања се и како за вордпрес.
 
Член од
12 февруари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
1
На една од моите вордпресс теми, бидејќи не ми е со woocommerce, од можните платежни средства само 2CО можеше за Македонија. Искрено, кога ќе ги видиш провизиите, мислам дека ќе се премислиш.. Биди спремен како компанија да губиш од старт од 5 до 10% на сумата и тоа само од нивниот сервис... а кај ти се другите давачки. Ако можам, пиши ми ќе видиме што е.. Претпоставувам истите барања се и како за вордпрес.
Фала за одговор полаку средуваме бараа илјада документи до сега но тоа се среди за друго околу постото викаа не се движи повеќе од 5% веројатно бидејќи од WIX пакетите за еcommerce ние најскапиот го имаме.
 
На врв Bottom