#154а тема сенки/светлина ГЛАСАЊЕ

Оваа!!!!


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
@коцка , ако ме банираат да знаеш ти ќе си крива, место да фоткаме, поставуваме нови предизвици, ние две недели гласаме.

Но кога веќе е така, гласам за Петра, ми побуди мисла.... Вермер во постиндустриски сетинг, прозорот голем, човекот мал... како метафора за извртените вредности.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
@коцка , ако ме банираат да знаеш ти ќе си крива, место да фоткаме, поставуваме нови предизвици, ние две недели гласаме.

Но кога веќе е така, гласам за Петра, ми побуди мисла.... Вермер во постиндустриски сетинг, прозорот голем, човекот мал... како метафора за извртените вредности.
Дур лет не се врати и асид не ме смени ајм д бос (мааалкуцка)
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Дур лет не се врати и асид не ме смени ајм д бос (мааалкуцка)
Гледам дека уживаш во моќта, само малку промрчев, но сепак гласав како показател на мојата покорност пред твојот авторитет.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Гледам дека уживаш во моќта, само малку промрчев, но сепак гласав како показател на мојата покорност пред твојот авторитет.
Како показател на што??? Не си гласал за мене, што лажеш? Што покорност е тоа, гласаш за мојата конкуренција :P

ајде дечки да ги размрдаме новодојдениве, да гласаме за нив и да видиме што теми кријат ;)
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Како показател на што??? Не си гласал за мене, што лажеш? Што покорност е тоа, гласаш за мојата конкуренција :P

ајде дечки да ги размрдаме новодојдениве, да гласаме за нив и да видиме што теми кријат ;)
Морав да покажам бунт во рамките на системот, бидејќи сум во неможност да влијаам на него, покорно партиципирам, а што друго ми останува.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
Нели е многу цела недела да гласаме:P
Досега објавував стари слики, треба да почнам да фоткам тазе:D
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.267
Нели е многу цела недела да гласаме:P
Досега објавував стари слики, треба да почна да фоткам тазе:D
,,,,tazes si e taze,,,em miris em vkus,, :icon_mrgr:
,,,ko ja sho napraiv,,,se osvrnav kaj ima senka i shtraknav,,,
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Следна тема: ЕКОЛОГИЈА! Браво
Мене стварно ќе ме банираат ако овој статус кво продолжи.... ај те молам нек се гласа до утре вечер па на екологија... еден ден ќе се воздржам некако... ама до 25-ти?

Ја имаш моќта... имај и сочувство те молам и разгледај ја мојата молба....
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Мене стварно ќе ме банираат ако овој статус кво продолжи.... ај те молам нек се гласа до утре вечер па на екологија... еден ден ќе се воздржам некако... ама до 25-ти?

Ја имаш моќта... имај и сочувство те молам и разгледај ја мојата молба....
Има уште луѓе што не гласале. Ти спремај се на тема екологија во меѓувреме ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom