15 најсвирепи луѓе во светот!

N

Nephthys

Гостин
Kiro Hametovski напиша:
имаше една грофица од Трансилванија шо убивала жени и се бањала у нивната крв со шо мислела дека ќе си ја зачува младоста и така убила мислам 300-400 жени беше.
Се викала Елизабет Батори.Потекнувала од царско семејство и била омажена на некои свои 16 години за некој генерал.Била дрска и сурова!Еден ден ја мавнала својата слугинка толку силно што и потекло крв на слугинката.Крвта капнала и на раката на Батлори,на која почнало да и се причинува дека на местот каде што капнало крв престанало да старее.Така почнала со нејзините монструозни убиства,пиење крв од млади девојки,подоцна само до девици,се капела во нивната крв и имала милион начин за изживување.Позната е во историјата како најголем садиста на сите времиња.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...megu najvirepite luge koi indirektno izvrshile zlodela vrz choveshtvoto sekako se vbrojuvaat i ovie spored mene top 3:
1-Aholf Hitler-poradi svojot genocid vo 2-ta svetska vojna.
2-Josif Visarionovich Stalin-poradi genocidot koj go izvrshil kako najoriginalen vo postvoeniot period so toa sto vazi na eden od najsvirepite luge po toa sto ubival ishkluchitelno narod svoj( i ne malce bogami se rachuna neoficijalno deka "svitkal" poveke od 1.000 000 neistomislenici za vreme na svojot komunistichki keif).
3-Henri 8-mi-za genocidot na Irskite narodi,za dve-tri nedeli "mandrakot" naprail neviden i nezapamten kolez(rekord) vo Irska ubivajki okolu 300 000 nevini Irci za primer na drugite dominioni(potchineti narodi na kralstvoto) vo GB.
...ima i drugi ama ovie se top 3...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Fantom_oh напиша:
Најсуров досеа: Распутин - колку шо иам читано, си ја продал душата за да ја има таа исцелителна моќ и моќта силно да влијае на другите. Парче правел по цела Русија, и ги сотрел сите Романови, една од најсилните руски династии
И тоа и децата...:nesum:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
па за Распутин,т.е за Романови имаше правено филм,којшто не ми е гледан,ама пак за тоа ми е гледан цртанот Анастасија повеќе од 10 пати.Во него се раскажува за клетвата на династијата,ама се спомнува и дека преживува малата принцеза Анастасија.Сега не ми е јасно дали е вистина,дали Анастасија навистина постоела,или е измислен дел,за да се направи приказната поинтересна?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
svirepi lugje? Grofot Drak , Hitler i George Bush :pos:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
NIppI напиша:
па за Распутин,т.е за Романови имаше правено филм,којшто не ми е гледан,ама пак за тоа ми е гледан цртанот Анастасија повеќе од 10 пати.Во него се раскажува за клетвата на династијата,ама се спомнува и дека преживува малата принцеза Анастасија.Сега не ми е јасно дали е вистина,дали Анастасија навистина постоела,или е измислен дел,за да се направи приказната поинтересна?
по читањето на темата,повторното гледање на цртанот,разгледување на темата за Распучин,не можев а да не побарам што можам да најдам на нет. Ме заинтересира премногу можам да кажам.Она што го правел Распучин,сите дела,случувања поврзани со него,премногу е добро за да е вистинито...Сите слагалки се поклопуваат во мозаикот,колку и да не е можно да се верува дека тој е виновен за се` што се случувало во тоа време,неколку факти го тврдат спротивното...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
Најсвирепи луѓе? па не се 15 ама еве ги: Сталин, грофот Дракула, Иван Грозни, Пол Пот, Адолф Хитлер, има и уште само не ми текнуваат моментално
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
NIppI напиша:
по читањето на темата,повторното гледање на цртанот,разгледување на темата за Распучин,не можев а да не побарам што можам да најдам на нет. Ме заинтересира премногу можам да кажам.Она што го правел Распучин,сите дела,случувања поврзани со него,премногу е добро за да е вистинито...Сите слагалки се поклопуваат во мозаикот,колку и да не е можно да се верува дека тој е виновен за се` што се случувало во тоа време,неколку факти го тврдат спротивното...
Романови постоеле. Воделе диктатура, не сите (барем не децата), а Распутин ги ‘‘искасапил‘‘ :)
 
Член од
19 август 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
a dzek mevosek so ubival samo kurvi i gi masakriral medicinski tocno !a plus toj sea e misterija nikoj ne znae koj bil i sto bil!
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Влад Дракул-(Дракула),бил гроф кој им служел на Руската Империја,неговото име го стекнал во борбите против Отоманското Царство(турците).Тој бил толку свиреп што во шумата околу својот замок на секое дрво имал обесено турчин,а околу неговата тврѓава и во дворецот имал многу турци наебиено на кол и му било “мерак“ да појадува околу нив,насладувајќи се со нивната крв(ја пиел од чаша,Дракула е само мит).И затоа била измислена легендата за вампирот Дракула.Ова ми го имаат кажувано роднини од Романија,кои живеат близу Родопските Планини (каде што е и' замокот на Дракула).

a dzek mevosek so ubival samo kurvi i gi masakriral medicinski tocno !a plus toj sea e misterija nikoj ne znae koj bil i sto bil!
Џек Мевосек,како што го нарекуваат,станал познат со тоа што убил 5 жени,медицински точно ги заклал во торзото.Многу е чудно што само со 5 убиства станал светски познат.До ден денес не му е откриен вистинскиот идентитет...

А еве нешто СВИРЕПОод Јужна Америка...
PEDRO ALONSO LOPEZ- 300+ murders
Place: Peru, Columbia and Ecuador Date: 1970s Victims: Young girls, mostly pre-teens
Lopez was kicked out by his prostitute mother at the age of eight, after she caught him fondling his younger sister. He was picked up by a pedophile and raped, and was laer gang-banged in prison, retaliating by killing three of his rapists.
By 1978 it's reckoned he'd killed at least 100 girls in Peru; when attention fell on him he moved back to his native Columbia and then on to Ecuador. Here he killed three girls a week on average, preferring them because they were "more gentle and trusting, more innocent." In 1980 uncovered one of his many victims' graves and he was rapidly arrested and tricked into confession whilst being held in prison.
At first police refused to believe the numbers he mentioned but he quickly identified the sites of more than 50 burials, lending credence to his claim as the most prolific serial killer to date. He was convicted of murder in Ecuador, Lopez will languish in prison for the rest of his life.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Commando напиша:
Џек Мевосек,како што го нарекуваат,станал познат со тоа што убил 5 жени,медицински точно ги заклал во торзото.Многу е чудно што само со 5 убиства станал светски познат.До ден денес не му е откриен вистинскиот идентитет...
Најверојатно затоа што можеби бил првиот модерен сериски убиец.
 

LiquidHeII

хемичар
Член од
31 јули 2007
Мислења
178
Поени од реакции
3
Мои „омилени“ се

маркис де Сад (терминот садизам доаѓа во негова чест)

Елзизабет Батор (или на унгарски Елѕбет Батр)
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Се викала Елизабет Батори.Потекнувала од царско семејство и била омажена на некои свои 16 години за некој генерал.Била дрска и сурова!Еден ден ја мавнала својата слугинка толку силно што и потекло крв на слугинката.Крвта капнала и на раката на Батлори,на која почнало да и се причинува дека на местот каде што капнало крв престанало да старее.Така почнала со нејзините монструозни убиства,пиење крв од млади девојки,подоцна само до девици,се капела во нивната крв и имала милион начин за изживување.Позната е во историјата како најголем садиста на сите времиња.
Или Ержебет, на унгарски. Кучка еј! Убаво и' напраиле шо ја затвориле у екстремно тесен простор до крајот на животот!
 
Член од
10 август 2007
Мислења
103
Поени од реакции
0
еј ова е стварно гадно! да се бањаш во крв!:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom