05-11-2005 Tiesto @ Skopje Fair, Macedonia - ОФИЦИЈАЛНО!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
ElectriX напиша:
TIESTO?!?

Ziveo CARL COX i DRUG TITO
Ова како за Милан и Интер да се работи. Тиесто?!?! каков Тиесто бе.. Карл Кокс рулз!! :D :D


Од каде мислењето дека тука има клаберс и андерграунд типчиња?!
А што праат тие што не се ни андерграунд ни комерцијалисти?!
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
ElectriX напиша:
TIESTO?!?
jas se si mislev deka ovde ima clubbers and undergrounds tipcinja a ne komercijalisti...zarem treba da bide fama ovoj topic? Tiesto ke idel.. Yes da ima nesto Ok od nego ama samata pomisla TIESTO puff.. a ako slucajno pojdam na tiesto togas sigurno bi bilo za zenska :)

Ziveo CARL COX i DRUG TITO
Ама и тебе ти боде тоа комерцијалата очи а? И ти го имаш тој „андерграунд комплекс“ а? :P
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Мене ми боде очи поделеноста на црно и бело. Јас не мислам воопшто дека е тоа така. Комерцијала и андерграунд! Глупост!

Немам предрасуди кон ниедна музика.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
26
Поени од реакции
1
nema vrska podelenost.... ne spomnav delba... samo mislev deka i vie ste protiv komercijatalata posto taja ja ubiva smislata na muzikata
 
Член од
27 август 2005
Мислења
21
Поени од реакции
1
Вака, Тиесто е шит како ДЈ. Миксање песни му е СФ, за грамофони ко да не слушнал, а скоро секој сет му се состои од 5-6 свои хитчиња (трафик, флајтот и овие другиве кои не ми е јасно како може да ги направи), на кои публиката уствари највише се пали.
Целта на секој андерграунд артист е да стане популарен. Ипак, има разлика меѓу популарен и комерцијален. Едно е да издаваш искључиво за широки народни маси, некакви хитчиња што се знае дека ќе се вртат едно лето, ќе направиш куп пари, па јебига ако не ти е по мерак (cheese hits). Од друга страна, има дџ-и кои си останале до своето (по што и станале познати) и си задржале публика. Такви примери имаш колку што сакаш, а Тиесто не е еден од нив. Видете го само Свен и све ќе ви стане јасно :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.394
Викаш Свен е популарен, ама не е комерцијален.
Толку многу е популарен што неам појма кој е Свен... :lol:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Sven Vath be.
Не го знаеш? Мхххх, добар е, добар. :wink:

ахах
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Кога анонимусот ќе стане познат, популарен и ќе почне да млати кеш, лузерите колеги ќе почнат де кењаат дека се искомерцијализирал...

А публиката секогаш навива за послабиот....
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Па добро бе знаеше ли некој за тиесто док не стана комерцијала ?
Или кога беше на олимписки игри тогаш 70% од вас го дознаа кој е.
За тоа дека некои го мрзат , знам зашто , затоа што почнаа и децата од 10 години да го слушаат , баби, дедовци , турбофолковци го слушаат кој не веќе.
Фејкери колку сакаш ќе има , 60 % фејкери , колку да речат после тоа биле на тиесто и као леле колку беше јако.
Голем број од народот што ќе биде на тиесто ќе НЕМА ВЕЗЕ што музика пушта , кои песни , какви миксови и дали има издадено ново ЦД тиесто.
Ќе земам јас сам ќе праам анкетни прашања за тоа колку знаат за тиесто у сред саем ако таму биде!
Секако и тоа е начин да го запознаат ама да не коментираат за него и за неговата музика !

Порака до фејкериштата со следната слика :)

 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Мистичен напиша:
Кога анонимусот ќе стане познат, популарен и ќе почне да млати кеш, лузерите колеги ќе почнат де кењаат дека се искомерцијализирал...

А публиката секогаш навива за послабиот....
Токму така 8)

How1TzeR... искрено до пред повеќе од година дена не знаев ни јас кој е Тиесто - имав само слушнато. Но, почнав да слушам негови ствари, да симињам негови журки и да ти кажам ми се допадна најмногу. Мене ич не ми е гајле дали некад бил анонимус, или бил диџеј од долната класа. Мене ме занима тоа што он има многу добри траки и журки и затоа е најдобар и општоприфатен 8)
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Така е стенмарк , на прво место е музиката , а тоа дали мочал у гаќи и дали му смрделе чорапите , и дали го слушале турбофолкофци ич не ме интересира за Dj от.

btw...од топанско да не си ти?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Сеуште нема официјална потврда

Пред 10тина и повеќе години, кога никој не слушаше техно, тие што слушаа се жалеа дека биле многу малку (сум читал 100тици интервјуа) и колку време треба да помине за да техното навлезе саглам кај младите. Кукаа на секое ќоше...

Денес кога има доста публика, им смета!

Не е битно кога било поубаво и кога биле во право.

Зборот ми е, што има лошо да дојде некој на Тиесто, а само за него има слушнато. Веројатно после тоа ќе се заинтересира и нешто друго да слушне. Па после тоа ќе дојде и на некој трет.. па ќе навлезе малку повеќе и после ќе бира на кого ќе оди. Од прилика така би требало да биде.
Инаку, како?
Критериум кој мора да биде исполнет, за да одиш на журка, е клаберот минимум 5 години да консумира техно?!
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
gerard напиша:
Критериум кој мора да биде исполнет, за да одиш на журка, е клаберот минимум 5 години да консумира техно?!
Ја терам веќе 5-тата година од кога навлегов во електронската музика (trance & techno).

За Tiesto како што кажа StenmarC ни јас незнаев пред година дена кој е типот и од кај е... и минатото лето чачкав во едно интернет кафе кај едно другарче по серверот и налетав на песници од Tiesto и ја слушнав Traffic и ми се засвиѓа песницава и си викам добар е чоеков, а инаку после олимпијадата типов стана „човечко битие“ и баш кога беше у Скопје лани на 5 септември не отидов зашо уште не бев сигурен што DJ е, уште викав „абе нема везе, гола вода е“, али сега типов е на ранг број 1 според DJList.

Инаку оваа година ќе му идам на журка, најверојатно на саем ќе биде.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Не знам дали ја има во Македонија
Ако ја има тогаш е на српски сигурно. Можеби се лажам ама 90% сум сигурен

http://www.pedrobroadcast.com/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom