„Син кит“ - опасна игра која одзема детски животи

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.799
Поени од реакции
35.163
Исти е, нашата мала клиника е форумов, едни исти пет души правиме муабет сами со себе.
штом викаш дека ,, е исти,, тогаш не е :) ... него би сакала да те замолам, дали можеш да ме одбанираш од перманентниот бан во темата ,, Драга Кајгана,, ?[DOUBLEPOST=1496000986][/DOUBLEPOST]
А нејќев да се вмешувам во дускусијава ама ајде. На страна играта син кит која не треба да се става во категорија на видео игра. Твојата цел да ги генерализираш сите видео игри како опасни е неточно и доста застарено мислење кое ограничува. Јас од кога знам за себе играм видео игри и не само што сега заработувам од нив повеќе од колку што некогаш очекував ми имаат доста помогнато во развивање на стратегискиот аспект на размислување, се разбира мојот пристап кон нив тргнува од мотивација за решавање на комплекси и логички проблеми со доза на забава не да си ги истресам комплексите единствена слабост во нив е социалниот аспект кој недостасува.

Видео игрите можат да бидат добар медиум за талентирани деца да си ја изразат својата креативност и да се соочат со решавање проблеми на забавен начин.

.
сосема се сложувам со тебе,но не заборави тоа важи само и само за видео игри кои се апсолутни корисни каде за нивно играње треба интелект, брзина, знаење, рефлекси и способност за запазување, но не видео игри кои се со хорор, убиства, и сето зло на човечанството сплотено во видео игра за нив дебатираме како негативна појава на новата технологија и комерцијална придобивка !(y)
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
него би сакала да те замолам, дали можеш да ме одбанираш од перманентниот бан во темата ,, Драга Кајгана,, ?
А,не не не не,не функционира тоа баш така....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.799
Поени од реакции
35.163
А,не не не не,не функционира тоа баш така....
е зошто? ме банира супер модератор што ме мрзи и не може да поднесе некој кој ја кажува правдината во лице, а супер администратор ќе ,,ме ослободи,, оти сум во право ... како и да е јас пробав, благодарам на тоа дека ,,тоа не иде така,, да не молам за џабе !:(
ај да изиграм една видео игра имаш предлог за некоја што бара брзина на движење на раката ем мозокот?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
е зошто? ме банира супер модератор што ме мрзи и не може да поднесе некој кој ја кажува правдината во лице, а супер администратор ќе ,,ме ослободи,, оти сум во право ... како и да е јас пробав, благодарам на тоа дека ,,тоа не иде така,, да не молам за џабе !:(
ај да изиграм една видео игра имаш предлог за некоја што бара брзина на движење на раката ем мозокот?
:pos::pos:
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
е зошто? ме банира супер модератор што ме мрзи и не може да поднесе некој кој ја кажува правдината во лице, а супер администратор ќе ,,ме ослободи,, оти сум во право ... како и да е јас пробав, благодарам на тоа дека ,,тоа не иде така,, да не молам за џабе !:(
ај да изиграм една видео игра имаш предлог за некоја што бара брзина на движење на раката ем мозокот?
Ќе кажев нешто,ама не е пристојно,нема да се сељачиме сега :D
Што знам,види ја Super Meat Boy,деновиве сум заразен со нејзе
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Аууу, колку си грешен кон мене, па па...три литра света вода не ќе ти ги испере грешните мисли и лајкови:D
Толку си глупа што не можеш да видиш дека со женско правиш муабет. Глуп, поглуп, најглуп, катина.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Оти не можам да го најдам чудово? Ме интересират како се играт хахах
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
И мене бато многу ме интересира,барав на гугл 10 минути,ама ништо
Најдов јас дека некоја од србија стигнала до трето ниво и требало нешо да се фрлит врека шознам ја. Ок стигат порака го прајш то после? Се сликаш или шо? ДАЈТЕ ЛИНК!
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Најдов јас дека некоја од србија стигнала до трето ниво и требало нешо да се фрлит врека шознам ја. Ок стигат порака го прајш то после? Се сликаш или шо? ДАЈТЕ ЛИНК!
Као демек они ,,знаеле,, што си направил или не си направил......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom