„Син кит“ - опасна игра која одзема детски животи

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
...на пример често гледање на ,, Бетмен,, макар и како цртан филм или како видео игра клик! личноста додека игра нели се забавува, но тоа во мозокот му се меморира, но тој воошто не е свесен за тоа се додека таа личност не претрпе некоја силна траума со силно разочарување, не претрпе шок дека не е никој и ништо и никој не сака да се дружи со него ниту пак некоја женска е заинтересирана за него, тогаш во тој пад на личноста испливува тоа меморирано во неговиот мозок што секојдневно играл или гледал Бетмен и тој станува бестрашен свезнајко скоро способен да се фрли од балкон ширејќи ги рацете како птица и да лета, Бетмен доаѓа чувајте се сите !!!

@Red John
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
:cujte:се молат сите недобронамерни патници, педеришта, модератори, сератори, админи, безкичмењаци, женчиња и млакоњи, да бегаат од мојава тема и да ги драпаат ташаците отечени на други теми!!!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
:cujte:се молат сите недобронамерни патници, педеришта, модератори, сератори, админи, безкичмењаци, женчиња и млакоњи, да бегаат од мојава тема и да ги драпаат ташаците отечени на други теми!!!!!
А што, ние педериштата и патниците не смееме да ја следиме оваа инвигорантна дискусија?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Па што ме спомињаш мене? Ништо не ти згрешив, го тагнав Ред Џон кој гледа Бетмен по цели денови што мисли на темава и ете што рече, да се фрлале. А и легендата вели дека ако преноќиш кај него дома стануваш предмет на изживување.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.111
Поени од реакции
35.605
Важно темата ти е активна ,,мрда,, ете скоро сите ги прибра на твоја тема, а моите теми гледај ги ги жив член нема само јас верглам таму :place:
а да, мој совет - не туку се рчкај со главниот админ шо е со наочарите, оти ќе те банира скроз не само од тема туку и од форумот без да те опомени ...
... одозгора не прават дека Ти си јас , а Јас ти, па мене ќе ми го бапнат стапот мене :sakasuste:
нешто ме збуни ...@Red John или @Bateman ? интересно зарем ист член е? :D
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Па што ме спомињаш мене? Ништо не ти згрешив, го тагнав Ред Џон кој гледа Бетмен по цели денови што мисли на темава и ете што рече, да се фрлале. А и легендата вели дека ако преноќиш кај него дома стануваш предмет на изживување.
Аууу, колку си грешен кон мене, па па...три литра света вода не ќе ти ги испере грешните мисли и лајкови:D
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
...зарем покемон беше побезбедна игра?


секоја видео игра која влегува во неспремен расудувачки мозок прави куршлус било да е тоа детски мозок било да е мозок од возрасен доколу има тема на насилство со доза на хипнотизирање, ако мајката остави солна киселина на достап на детето тоа од љубопитност може да ја испие, дали сега солната киселина се претвори во видео игра можеби, но мајката е иста! :(
А нејќев да се вмешувам во дускусијава ама ајде. На страна играта син кит која не треба да се става во категорија на видео игра. Твојата цел да ги генерализираш сите видео игри како опасни е неточно и доста застарено мислење кое ограничува. Јас од кога знам за себе играм видео игри и не само што сега заработувам од нив повеќе од колку што некогаш очекував ми имаат доста помогнато во развивање на стратегискиот аспект на размислување, се разбира мојот пристап кон нив тргнува од мотивација за решавање на комплекси и логички проблеми со доза на забава не да си ги истресам комплексите единствена слабост во нив е социалниот аспект кој недостасува.

Видео игрите можат да бидат добар медиум за талентирани деца да си ја изразат својата креативност и да се соочат со решавање проблеми на забавен начин.

.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Важно темата ти е активна ,,мрда,, ете скоро сите ги прибра на твоја тема, а моите теми гледај ги ги жив член нема само јас верглам таму :place:
а да, мој совет - не туку се рчкај со главниот админ шо е со наочарите, оти ќе те банира скроз не само од тема туку и од форумот без да те опомени ...
... одозгора не прават дека Ти си јас , а Јас ти, па мене ќе ми го бапнат стапот мене :sakasuste:
нешто ме збуни ...@Red John или @Bateman ? интересно зарем ист член е? :D
Исти е, нашата мала клиника е форумов, едни исти пет души правиме муабет сами со себе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom