“Сад му је матер’’!

vildenSTAR

vildenSTAR
Член од
28 февруари 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Најдобро ке биде да му платиме одмор цело лето на Чак Норис и така нема никој да оде таму:pos2::pos2::pos2::pos2:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Кај моеш со нашите на крај да излезеш бе ..... Уште коа ке ти каже некој дека НЕМАЛО друго море поблиску ... или МНОГУ скапо на ДРУГИ места било ... да ти се превртат цревата...
Ами ене го Охрид,ене а Преспа,ене го Дојран.Туку наместо да го развиват домашниот туризам они го помагаат грчкиот туризам..
 
E

emission

Гостин
Ако ги намалат цените Грците за да привлечат повеќе туристи не верувам дека нешто би можело да ги спречи нашите да одат таму.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ами ене го Охрид,ене а Преспа,ене го Дојран.Туку наместо да го развиват домашниот туризам они го помагаат грчкиот туризам..

tocno..na nasite stoki nikako da im dojde umot....ne gledat deka makedonija ima ubavini tuku ne..oni se palat atina halkidiki goveda:vozbud:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ами ене го Охрид,ене а Преспа,ене го Дојран.Туку наместо да го развиват домашниот туризам они го помагаат грчкиот туризам..

Види сеа ... да не идеме оф топик али па и Охриѓаните треба да се потрудат да привлечат повеќе туристи ....

Јас кажав и пак ке кажам ... НЕМОЖЕШ ДА ПОЧНЕШ ДА ГИ СРЕДУВАШ ПАТИШТАТА.ПЛАЖИТЕ и остало СРАЊЕ на крај на ЈУНИ месец ..... ТОА Е ВО НАЈМАЛА РАКА ДЕБИЛНО ... + Треба да научат Бонтон ..

За Преспа и за Дојран не знам што да кажам .... И двете места имаат потенцијал ... ама треба овие што ги гласаме да се решат да ги средат малце местата ...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Добро бе како уше на некои им се ојт во Гејција.Изживеана работа е веќе одење на одмор таму.:toe:
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Леле ве читам и ви се чудам....
Прво за сите од западна Македонија....Да зависете и вие од Грците кои доагаат во Гевгелија-Стримица и да "зимате" плата од тие грци,да ве видам дали ке правете протести...
Иначе глупо е да се суди така...кој кај ке иди на одмор,оти ако правам споредба Грција-Охрид може ке истрошам горе-доло исто пари ама МОРЕ-Езеро е смешно да се прави споредба....
Политичкиот проблем со грците треба да го оставиме да го реши државата (не дека од нас не зависи,ама протест оти некој одел во Грција е СМЕШНО).
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Леле ве читам и ви се чудам....
Прво за сите од западна Македонија....Да зависете и вие од Грците кои доагаат во Гевгелија-Стримица и да "зимате" плата од тие грци,да ве видам дали ке правете протести...
Иначе глупо е да се суди така...кој кај ке иди на одмор,оти ако правам споредба Грција-Охрид може ке истрошам горе-доло исто пари ама МОРЕ-Езеро е смешно да се прави споредба....
Политичкиот проблем со грците треба да го оставиме да го реши државата (не дека од нас не зависи,ама протест оти некој одел во Грција е СМЕШНО).

Дур ја правиш споредбата море-езеро направи ја споредбата и скршена шофершајбна/графити по кола/Фиром фиром фиром фиром фиром фиром / метење по гранични премини итн итн =)

позз:drk:
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Дур ја правиш споредбата море-езеро направи ја споредбата и скршена шофершајбна/графити по кола/Фиром фиром фиром фиром фиром фиром / метење по гранични премини итн итн =)

позз:drk:


Деко,јас сум објективен во прашањето со Грција,па ако почнеме да си ставиме ЦРТКИ,ништо поарно не сме и ние,кога пак веќе ти споредуваш,во сред Скопје му ја демолираа колата на еден грк-бизнисмен(излезе и јавно),автобуси...итн итн...не е работата за цртки и споредби,работата е да се реши еден проблем шо не кочи во место 20 години.


Позз и до тебе:drk:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Деко,јас сум објективен во прашањето со Грција,па ако почнеме да си ставиме ЦРТКИ,ништо поарно не сме и ние,кога пак веќе ти споредуваш,во сред Скопје му ја демолираа колата на еден грк-бизнисмен(излезе и јавно),автобуси...итн итн...не е работата за цртки и споредби,работата е да се реши еден проблем шо не кочи во место 20 години.


Позз и до тебе:drk:

Ало ... ај спореди ја демолираната кола ... со метење на граница ... бркање по автопати , пишување Македонија е Гејска итн итн итн ....

Ти се дружиш со луѓе што ги мрзиш ?
Идеш во посета кај луѓе што ги мрзиш ?

Зашто тогаш да му плаќам на некој грк што ме ословува како Skopia ?

+ не е само егејско море ... а и да е ... Можете од другата страна да се бањате во него ? (Се разбираме ) ?
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Ало ... ај спореди ја демолираната кола ... со метење на граница ... бркање по автопати , пишување Македонија е Гејска итн итн итн ....

Ти се дружиш со луѓе што ги мрзиш ?
Идеш во посета кај луѓе што ги мрзиш ?

Зашто тогаш да му плаќам на некој грк што ме ословува како Skopia ?

+ не е само егејско море ... а и да е ... Можете од другата страна да се бањате во него ? (Се разбираме ) ?
Може не ги мрзи.....
Може сака да се дружи со нив, може не му сметаат....
Може сака да им дава пари, да им мете граница, да му викаат ФИРОМ скопиа и слично....
Може не разбира дека гејлада води систематска политика на БРИШЕЊЕ на се што е македонско....
Може не разбира дека народот во гејлада е учен од мали нозе дека на светот постојат само грци и ништо друго.....
И така натаму и наваму....
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Ало ... ај спореди ја демолираната кола ... со метење на граница ... бркање по автопати , пишување Македонија е Гејска итн итн итн ....

Ти се дружиш со луѓе што ги мрзиш ?
Идеш во посета кај луѓе што ги мрзиш ?

Зашто тогаш да му плаќам на некој грк што ме ословува како Skopia ?

+ не е само егејско море ... а и да е ... Можете од другата страна да се бањате во него ? (Се разбираме ) ?

Или некој не ме разбира или јас на празно зборувам....све шо викаш си е на месо не викам не,АМА НЕ е сега времето да правиме глупи провокации и да шшреме национализам,додека стоеме цо место и се изолираме од секаде....не е работата црти да си ставаме со грците,работата е да го решиме проблемот од кој шо 20 години не боли глава.

Може не ги мрзи.....
Може сака да се дружи со нив, може не му сметаат....
Може сака да им дава пари, да им мете граница, да му викаат ФИРОМ скопиа и слично....
Може не разбира дека гејлада води систематска политика на БРИШЕЊЕ на се што е македонско....
Може не разбира дека народот во гејлада е учен од мали нозе дека на светот постојат само грци и ништо друго.....
И така натаму и наваму....


Може и твојов пост ми е глупав па пак го гледам и читам НЕЛИ?!
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
е работата црти да си ставаме со грците,работата е да го решиме проблемот од кој шо 20 години не боли глава.

Може и твојов пост ми е глупав па пак го гледам и читам НЕЛИ?!
Добро .... јасен си ми .... и ти си од оние кои кукаат дека немаат најнов iPod....
Ајт позз
И добар провод во јули кога ќе метеш граница....
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Добро .... јасен си ми .... и ти си од оние кои кукаат дека немаат најнов iPod....
Ајт позз
И добар провод во јули кога ќе метеш граница....

Сум одел преку 100 пати за Грција и не сум метел улици,а за Ајпод не сакам ни пак кукам,ни пак сум каприциозен за нешто....и ако имаш нешто да додадеш за темава ок,а празни приказни никој не го интересира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom