“Проблемот на Грците со нашето име, и притисоците што ги трпиме за негова промена“

Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
Во понеделник, на 03.11 во 12.00 часот во просториите на КИЦ (Културно Информативен Центар) во Скопје, спроти ГТЦ, ќе организираме отворена маса, трибина, платформа - наречете ја како сакате, на тема “Проблемот на грците со нашето име, и притисоците што ги трпиме за негова промена“.
Целта е реално и од научен аспект, да се согледаат сите аспекти на овој проблем, како и да се посочат решенија и излезни сценарија. Но, сето тоа без странски платеници, инфилтрирани предавници и лукративни политичари.
Целта е да се направи вистинска трибина, а не монтировка од типот на трибините и платформите што досега ги гледавме.
До овој момент договорени се на трибината да земат учество:
Професорката Вилоета Ачковска,
Професорот Далибор Јовановски,
Новинарката Мирка Велиновска,
Режисерот Борис Дамовски,
Политичкиот аналитичар Емилија Гелева,
Аналитичарот од САД Умберто Паскали,
Новинарот Миленко Неделковски,
Професор Ѓорѓи Иванов.
Се надеваме дека на поканат ќе одговорат и Професорот Саркањац и студентите од групата на Професоротр Шкариќ.
Ќе бидат поканети и главните протагонисти на последната трибина во Александар палас, Љубомир Фрчкоски и Радмила Шекеринска, за да можат да ги спротистават своите ставови.
Трибината ќе биде отворена, со можност за учество на сите граѓани што ќе дојдат.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
bi trebalo da e interesno, posebno me zanima ako dojde sarkanjac negoviot stav. se nadevam deka ke ni ovozmozis tuka na kajgana podetalen izvestaj od debatata.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Lele i frcolina ke bide:pos2:sakam da go zakopat gremlinot.ama nemise veruva deka ke dojde ani onaaaaa radojka.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
А, најавиле ли присуство Љ.Д.Ф и Шекерка?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
незнаеме дали најавиле учество, битно е дека добиле покана и дека цел јавност знае за поканата па нивно е сега дали ќе дојдат
инаку се гледаме таму позз
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Имате поддршка од obedinetimakedonci.org :smir:

 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
А, најавиле ли присуство Љ.Д.Ф и Шекерка?
Тамо каде што се работи со голи факти..тие немаат три чисти..затоа што ќе бидат „растргнати„ од присутните граѓани..
Не верувам дека тука ќе дојде и најекспонираниот и ептен „мудар„ ..киро ФИРОМСКИ..оти конечно ќе (ни) објасни..колку е тоа ДАВАМ ИМЕ САМО ЗА 2 МЕСЕЦА..а минаа само 17 години..овоземски..разбира се..!!!
:toe:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ијас неверувам дека би имале лице да се појават оти :tapp: :tapp: :tapp: за нив :icon_bigg
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Јас ке бидам таму.
Кој има профил на YouTube, нека ја рашири веста.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
исто така и по блогови нека се рашири
на myspace од вчера веќе ја шириме веста
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
na youtube veke se informinani :toe:
i na nekolku blogovi
treba da se pusti mail do televiziite
posebno na utrinskite programi
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
на миленко форумот веќе почнаа форумџиите да најавуваат свое присуство, па може ли и овде да се преброиме?
Кој од фоумџиите ќе дојде во понеделник?

Ајде, повелете напишете се
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
кога се работи за некоја работа од лична корист сите трчаме за први да појдиме, но кога се работи за Македонија поинаку одат работите, се организира отворена трибина каде што секој може да си го каже своето мислење па така на неколку дена пред настанот сите се силат одиме ова она вака така и ден-два пред настанот сите молчат ја игнорираат темата како никогаш и да не постоела
трибината без мене или без некој друг посетител сепак ќе се одржи, но барем да не зборуваме напразно, кој неможе да присуствува немора да се фали со свое присуство туку нека раскаже наоколу па може некој што го интересира и ќе може ќе појде и ќе даде свој придонес
 

Kajgana Shop

На врв Bottom